20°C bezchmurnie

14. Noc Muzeów w Warszawie

Kiedy: 2017-05-20 , godzina: 19:00

Imprezy, Wydarzenia, Muzeów Warszawie - zdjęcie, fotografia

20 maja, już po raz 14 odbędzie się Noc Muzeum. Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, która w Polsce jest organizowana od 2004 i cieszy się coraz większą popularnością. Co roku też dołączają do niej kolejne placówki; tym razem jest to Galeria Figur Stalowych, Warszawskie Muzeum Tańca i Muzeum Sue Ryder oraz Hala Koszyki. Każda instytucja przygotowuje interesujący, pełen często zaskakujących pomysłów, różnorodny program. Ustawiają się długie kolejki chętnych, zwłaszcza przed muzeami. Wybór nie zawsze jest łatwy. Nie sposób skorzystać ze wszystkich propozycji, odwiedzić wszystkie placówki.

W tegorocznej Nocy Muzeów uczestniczą 233 instytucje, towarzyszy jej ponad 300 wydarzeń. Od wczesnego wieczora do późnej nocy będzie trwało poszukiwanie różnorodnych atrakcji. Ulicami Warszawy przemieści się tłum ludzi ciekawych artystycznych wrażeń. Często trzeba będzie pokonać znaczne odległości, by odwiedzić wybrane miejsca. Na tę wyjątkową noc miasto przygotowało kilkanaście bezpłatnych linii muzealnych, które będą kursowały w godzinach od 18.30 do 2 w nocy. Początek trasy znajduje się na pl. Defilad.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tegorocznej Nocy Muzeów towarzyszy gra miejska w aplikacji Huntly. Gra będzie przebiegać w przestrzeni miejskiej z udziałem piętnastu muzeów. Uczestnicy gry muszą dotrzeć do wszystkich piętnastu placówek, aby aktywować zadania. Konieczne jest zeskanowanie kodu QR lub GPS check-in, który odblokowuje poszczególne zadania. Aplikacja jest bezpłatna; by móc wziąć udział w grze potrzebny jest smartfon z systemem operacyjnym iOS w wersji 8.0 lub wyższej lub Android (wersja powyżej 4.3) oraz dostęp do internetu z opcją low energy bluetooth. Aplikacja posiada wbudowany czytnik kodów QR.

Pierwsze zadania pojawią się już w poniedziałek 15 maja jako forma Konkursowej Rozgrzewki. Zasadnicza część gry zostanie rozegrana w sobotę 20 maja br. od godziny 19:00 do 23:00.


 


 

 

14. Noc Muzeów w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Imprezy, Wydarzenia, - więcej informacji