21°C rozproszone chmury

3-letnie dziecko pozostawione bez opieki. Interweniowała policja

Bezpieczeństwo, letnie dziecko pozostawione opieki Interweniowała policja - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Józefowa dostali informację o tym, że w mieszkaniu na jednym z osiedli może być pozostawione bez opieki małe dziecko. Od razu pojechali na miejsce. Okazało się, że na III piętrze bloku, na balkonie jest mały chłopiec. Na szczęście udało się z dzieckiem nawiązać kontakt przez zamknięte drzwi. Maluch powiedział policjantom (i strażakom, bo oni również zostali wezwani na miejsce), że mama wyszła do sklepu. Tak też faktycznie było. Chwile później wróciła matka chłopca.

- Policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie wykazało, że miała ona poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła się, że wypiła w domu piwo, a do sklepu wyszła tylko na chwilę. Zanim dziecko przekazano dziadkowi, który później przyjechał na miejsce, policjanci przewieźli chłopca i jego matkę do szpitala. Badania nie wykazały, aby chłopiec doznał jakichkolwiek urazów i potrzebował pomocy – relacjonują policjanci.

Chłopcem ostatecznie zajął się dziadek, a sprawa prawdopodobnie trafi do sądu rodzinnego, który może zweryfikować prawidłowość sprawowanej nad dzieckiem opieki.

 

 

 

źródło: KSP

foto ilustracyjne: pixabay


 


3-letnie dziecko pozostawione bez opieki. Interweniowała policja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl