15°C bezchmurnie

90. jubileusz warszawskiego ZOO. Zaczynamy w niedzielę!

Historia Warszawy, jubileusz warszawskiego Zaczynamy niedzielę! - zdjęcie, fotografia

11 marca mija równo 90 lat od otwarcia warszawskiego ZOO. Z okazji jubileuszu do końca roku czeka nas wiele atrakcji.

Kiedy piersi odwiedzający stołeczny ogród zoologiczny przekraczali jego bramę, miał zaledwie 12 hektarów. Dzisiaj jego powierzchnia jest znacznie większa – bo aż 40 ha, które rocznie odwiedza ponad 700 tys. osób. W niedzielę zaczynamy świętować jubileusz tego wyjątkowego miejsca.

Każdy z miesięcy (do końca roku) będzie miał swojego bohatera.

– Każdy z miesięcy tego roku będzie miał swojego zwierzęcego bohatera, którego mieszkańcy będą mogli poznać nie tylko z imienia, ale także zgłębić jego historię. Całość obchodów będzie jednak nierozerwalnie związana z promowaniem idei działania nowoczesnych ogrodów zoologicznych, tj. ochroną ginących gatunków – mówi Anna Tadra z działu marketingu warszawskiego ogrodu i dodaje, że marzec będzie poświęcony irbisowi śnieżnemu. W kwietniu będzie okazja poznać lepiej wróbla Ćwirka. W następnym miesiącu będziemy mogli też zobaczyć specjalną wystawę w Muzeum Warszawskiej Pragi poświęconą historii ZOO.

Wystawa będzie trwała od 18 kwietnia do 17 września 2018 roku. Opowieści z dawnych lat nie zabraknie również w samym zoo.

Szczegóły obchodów jubileuszu znajdziecie na stronie stołecznego ogrodu zoologicznego.

 

 

 

źródło: UM

90. jubileusz warszawskiego ZOO. Zaczynamy w niedzielę! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl