2°C pochmurno z przejaśnieniami

Ada opowiada o swoich marzeniach i o starej fotografii swojej babci

Ludzie PKiN, opowiada swoich marzeniach starej fotografii swojej babci - zdjęcie, fotografia

"Wspomnienie, które utkwiło mi w pamięci, dotyczące Pałacu Kultury, to to jak kiedyś przeglądałam stare zdjęcia babci i zobaczyłam, że na jednym z nich babcia stoi a Pałac Kultury jest budowany. Powiedziałam jej wtedy: "Babciu, to trzeba dać do gazety, to jest część historii!" opowiadała mi jak go tak pierwszy raz zobaczyła, jak on powstawał, że teraz to jest taki symbol Warszawy" - mówi Ada i dodaje - "Kolejne takie wspomnienie mam z Bartkiem, moim chłopakiem, jakoś w październiku siedzieliśmy pod Pałacem, podziwialiśmy go i myśleliśmy o tym jak fajnie byłoby tu razem mieszkać i żeby mieć ten Pałac na co dzień, żebyśmy oboje mogli widzieć go cały czas. To była dla nas obojga taka romantyczna chwila, kiedy marzyliśmy sobie o mieszkaniu tutaj razem".

Zarówno Ada jak i jej chłopak pochodzą z mazurskiego Pisza. Dziewczyna studiuje w Warszawie, natomiast Bartek studiuje w Białymstoku, więc widują się tylko w weekendy.

"Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak powstawał Pałac Kultury i teraz chodzą też takie negatywne opinie. Ja nigdy nie byłam za zburzeniem Pałacu, bo dla mnie to jest część Warszawy, część historii i to mnie urzekło, że moja Babcia była świadkiem tego jak to powstawało i to podczas swojej pierwszej wycieczki do Warszawy" - opowiada dziewczyna.

Ada interesuje się historią, przez to też od zawsze wiedziała, że jej marzeniem są studia w stolicy, ze względu na historię tego miasta. Dziewczyna jest również zafascynowana psychologią, którą studiuje. Mówi, że lubi również czytać książki, oglądać seriale, spotykać się ze znajomymi, a także spędzać czas z chłopakiem i rodziną. 
 

#LudziePKiN
 

Ada opowiada o swoich marzeniach i o starej fotografii swojej babci komentarze opinie

  • Bartek - niezalogowany 2017-12-05 23:12:01

    Kocham tą Panią ❤

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl