5°C mgła

Agencje HR – warto współpracować?

Korzyści płynące ze współpracy z agencją HR.

Pytanie to może zadawać sobie wielu pracodawców. Często nie zdają sobie oni sprawy, że taka współpraca przynosi wiele korzyści.
 

Co zyskuje pracodawca?
Korzyści wynikające ze współpracy pracodawcy z agencją HR jest mnóstwo, ale przede wszystkim są to: optymalizacja kosztów, odpowiednio dobrani pracownicy oraz, co dla wielu może być najważniejsze, oszczędność czasu. Są to podstawy solidnych fundamentów firmy. Dodatkowo, usługi rekrutacyjne objęte są gwarancją. Jeśli pracodawca nie jest zadowolony z nowo zatrudnionego pracownika, agencja zaproponuje na to miejsce innego kandydata.

 

Maksimum korzyści, minimum czasu?
To coś, o czym marzy każdy, bez względu na profesję jaką wykonuje czy zajmowane stanowisko. Jednak nie zawsze da się to osiągnąć, szczególnie, gdy samemu trzeba decydować w przeróżnych kwestiach. Czemu więc nie skorzystać z pomocy innych, równie doświadczonych osób? Osób, które stworzyły agencję HR, aby odciążyć pracodawców na wielu polach, począwszy od wybierania dla nich najlepszych kandydatów do rekrutacji (w zależności od potrzeb Klienta), poprzez przeprowadzanie szkoleń (o różnej tematyce) oraz badań satysfakcji pracowników, a skończywszy na pomaganiu osobom zatrudnionym, aby jak najlepiej mogły zorganizować sobie pracę, w celu zwiększenia efektywności jej wykonywania. Dlaczego nie skorzystać z oferty, w której wraz z idealnym kandydatem, pracodawca otrzymuje pełną dyskrecję działań agencji, a wszystko jest dodatkowo poparte jej doświadczeniem, odpowiedzialnością, skrupulatnością i profesjonalizmem?

Skutki złej rekrutacji
Najczęściej, efektem niewłaściwie przeprowadzonej rekrutacji jest nieskuteczne zatrudnienie pracownika (szybkie odejście z pracy), co skutkuje koniecznością ponownego przeprowadzenia rekrutacji (dodatkowe koszty i strata czasu). Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy na rynek pracy weszło pokolenie Millenialsów. W dużej mierze są to osoby ambitne i zdolne, które oczekują czegoś innego od pracodawców niż ich rodzice. Trzeba mieć na uwadze, że zmiany pokoleniowe wśród pracowników są nieuniknione, a  osoby z tzw. pokolenia Millenialsów po 2020 r. będą stanowić 50% pracowników na całym świecie. Dlatego też, tak ważny jest odpowiedni dobór kandydatów. I tutaj znaczącą rolę mogą odegrać agencje pośrednictwa pracy, które profesjonalnie wspierają pracodawców gwarantując skuteczną rekrutację.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Arfa HR Beata Przondo
ul. Rodła 14 lok. 3  01-496 Warszawa
telefon: +48 791 809 003
e-mail: [email protected]
https://arfahr.pl/

agencja hr, rekrutacja, skuteczna rekrutacja, współpraca, jak dobrać pracowników, korzyści ze współpracy z agencją hr, szkolenia dla pracowników, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl