10°C bezchmurnie

Bartek może Wam zaprezentować Horyzont Historii w PKiN

Ludzie PKiN, Bartek może zaprezentować Horyzont Historii - zdjęcie, fotografia

„Człowiek, który tutaj pracuje może czuć się wyróżniony, że pracuje w takim miejscu, które jest symbolem Warszawy” - mówi Bartek, obsługujący Horyzont Historii. Sam nie pochodzi z Warszawy ale Pałac Kultury i Nauki pamięta już od dzieciństwa z lekcji historii.

„To jest wirtualna podróż w czasie, można zobaczyć panoramę Warszawy, jak Warszawa zmieniała się w czasie, na przestrzeni tysiąca lat, od XI wieku po XXI wiek. Możemy zobaczyć jak wyglądały początki Warszawy, jak wyglądała zrujnowana Warszawa podczas Powstania Warszawskiego i możemy to porównać ze współczesną Warszawą. Mamy też możliwość dotknięcia tej historii w bardziej namacalny sposób, bo możemy wchodzić w reakcję z całym otoczeniem, podnosić różne przedmioty” - to właśnie oferuje nam stanowisko Bartka.

Chłopak zauważa, że obcokrajowcy odwiedzający Horyzont Historii dzielą się swoimi wrażeniami, są zachwyceni i pełni pozytywnych emocji, nic dziwnego - to świetna okazja, żeby zapoznać się bliżej z bogatą historią Polski, która jak się okazuje - nie wszędzie jest powszechnie znana poza granicami naszego kraju. Również dla Polaków jest to wyjątkowa możliwość, żeby odkryć ją jeszcze raz - zupełnie na nowo.

#LudziePKiN

Bartek może Wam zaprezentować Horyzont Historii w PKiN komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl