17°C bezchmurnie

Bezkolizyjne przejazdy na trasie Warszawa - Sulejówek. Miasto podpisało umowę z PKP

Koleje Mazowieckie, Bezkolizyjne przejazdy trasie Warszawa Sulejówek Miasto podpisało umowę - zdjęcie, fotografia

Warszawa podpisała z PKP umowę na budowę dwóch tuneli oraz wiaduktu na trasie z Warszawy do Sulejówka. Oznacza to, że w Rembertowie i Wesołej powstaną trzy bezkolizyjne przejazdy przez tory kolejowe.

- Ruch kolejowy na linii w kierunku Sulejówka i Mińska Mazowieckiego jest bardzo intensywny, a w ciągu ostatnich lat przybyło również samochodów. Wspólnie z miastem wypracowaliśmy umowę na przeprowadzenie inwestycji, która usprawni komunikację i podwyższy poziom bezpieczeństwa pociągów. Koszt będzie rozłożony pół na pół – powiedziała Sławomira Wierzchowska, dyrektor Regionu Centralnego Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Inwestycja zostanie rozłożona na dwa etapy. Najpierw, w latach 2017-18, opracowana zostanie dokumentacja projektowa, stosowne decyzje administracyjne oraz grunty, później będzie już budowa i wszelkie formalności  związane z rozliczeniem inwestycji.

Inwestycja obejmie budowę wiaduktu drogowego na ul. Chełmżyńskiej na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 2 z ulicą w okolicy istniejącego przejazdu jednopoziomowego, tunelu w ciągu ul. Marsa, drogi wojewódzkiej nr 637 i al. A. Chruściela „Monstera” oraz tunelu pod ulicą 1 Praskiego Pułku w połączeniu z drogą wojewódzką nr 637 – ul. Okuniewską.

Inwestycja pochłonie 400 mln złotych. Prace mają się rozpocząć w 2019 roku i potrwają dwa lata. 

 

Fot. YouTube

Bezkolizyjne przejazdy na trasie Warszawa - Sulejówek. Miasto podpisało umowę z PKP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl





Koleje Mazowieckie, Rembertów - więcej informacji