5°C mgła

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali pełne listy w Warszawie i w całym kraju

Polityka, Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali pełne listy Warszawie całym kraju - zdjęcie, fotografia

Komitet Wyborczy Wyborców ruchu Bezpartyjni Samorządowcy w Warszawie zarejestrował pełne listy kandydatów do Sejmiku we wszystkich okręgach. Łącznie znajduje się w nich sześćdziesięciu pięciu pretendentów; w tym dwadzieścia dziewięć kobiet i trzydziestu sześciu mężczyzn. 

KWW Bezpartyjni Samorządowcy wypełnili okręgowe listy wyborcze po brzegi. W pierwszym, drugim oraz trzecim okręgu wpisano po siedmiu kandydatów, natomiast w czwartym i szóstym doliczymy się ich jedenastu. Piąty i siódmy okręg wyborczy to kolejno dziewięć i trzynaście osób ubiegających się o miejsce w sejmiku na terenie Mazowsza. Bardzo ciekawe jest to, iż w wyborach biorą udział osoby w różnym wieku. Na przykład, najstarszy kandydat ma siedemdziesiąt osiem lat, a najmłodszy dziewiętnaście.

Zarejestrowane listy wyborcze są dużym sukcesem również w kraju. Ruch zarejestrował listy wyborcze kandydatów do wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich, w sześćdziesięciu dwóch okręgach wyborczych na terenie całego kraju. To sprawiło, że Bezpartyjni utworzyli ogólnopolski komitet, który weźmie udział w losowaniu jednego numeru dla wszystkich jego list wyborczych w Polsce. Od tej pory Bezpartyjni Samorządowcy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach i debatach. Zyskali także dostęp do mediów centralnych, czyli możliwość korzystania z darmowego czasu antenowego w PR i w TVP, jak też będą notowani w przeprowadzanych sondażach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali pełne listy w Warszawie i w całym kraju komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl