2°C pochmurno z przejaśnieniami

Ceny mieszkań w Warszawie - wrzesień 2018

Darmowa wyceniarka Sonarhome

Dane z tego roku mówią jasno: stolica nie przestaje dynamicznie się rozwijać. Od 2013 rośnie popyt na mieszkania w Warszawie, a wraz z nim podaż i ceny. Pełny raport tutaj.

W sierpniu ceny mieszkań w Warszawie były najwyższe od lat. Co więcej, widać też wzrost w skali roku – średnia cena za m2 wyniosła 9000 zł, przy czym w lipcu była równa ok. 8800 zł, a w styczniu zaledwie 8480 złotych! Jest to więc 6,5% wzrostu w skali roku. Spadł z kolei średni czas obecności oferty na rynku – z 99 dni w lipcu do 95 w sierpniu. Oznacza to, że nieruchomości sprzedają się szybciej.

Najtańsze są mieszkania w Wawrze i Wesołej – ok 5500 zł za m2, najdroższe w Śródmieściu – aż 12 315 zł za m2! W najpopularniejszej i najszybciej rozwijającej się dzielnicy – Wilanowie – średnio 9322 za m2. Dane pokazują też, że coraz mniej osób jest skłonnych zadłużać się w celu kupna mieszkania. Z każdym rokiem wkład własny jest coraz większy, a teraz wynosi średnio 20%.

Choć prawdopodobnie w III i IV kwartale 2018 za mieszkania zapłacimy nieco mniej niż teraz, to nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym roku ogólny trend miał się zmienić. Aktualne ceny mieszkań dla poszczególnych dzielnic można poznać na stronie https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa. Zachęcamy też do skorzystania z darmowej wyceniarki sonarhome oraz do zapoznania się z wrześniowym Sonarhome:

Wszystkie dane pochodzą ze strony sonarhome.pl

 

 

ceny mieszkań, warszawa, gdzie najtańsze mieszkania, wycena mieszkania, sprzedaż mieszkań, kupno mieszkania w warszawie, ceny mieszkań, warszawa 2018 - komentarze opinie

  • gość 2018-09-10 19:47:58

    Porównując ceny z sierpnia z lutym jak ja kupowałem mieszkanie od fabryki domów to rzeczywiście różnica jest spora. Można się spodziewać że z miesiąca na miesiąc będą drożały mieszkania. Niedługo wszytko pójdzie w górę razem z materiałami budowlanymi to deweloperzy będą m=podnosili cenę przecież oni też muszą zarobić

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl