-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Co będzie się działo na Festiwalu Niepodległości?

Imprezy, Wydarzenia, będzie działo Festiwalu Niepodległości - zdjęcie, fotografia

Krótko po skończeniu oficjalnych uroczystości państwowych, które będą mieć miejsce na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 11 listopada 2018 roku, o godz. 13.00, zacznie się niezapomniany i wyjątkowy "Festiwal Niepodległa". 

Organizatorzy Festiwalu na Krakowskim Przedmieściu zaplanowali dwie trasy tematyczne - biała oraz czerwona, które poświęcone będą stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Na każdej z nich znajdować się będą przystanki, gdzie warto się zatrzymać i przyłączyć do świętowania. 

Trasa Biała - dla gości przygotowanych zostanie sześć przystanków z warsztatami, spektaklami oraz koncertami. Przewidziana jest również scena muzyczna z utworami polskiej historii muzycznej ostatniego stulecia. Będzie przystanek poświęcony polskim tańcom lub przystanek z dziełami sztuki filmowej. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, specjałów polskiej kuchni; dzięki pomocy Kancelarii Prezydenta RP utworzy się też przystanek z Wystawą Orła Białego, natomiast Narodowe Centrum Kultury zapewni Wystawę Jednego Pomnika. 

Trasa Czerwona - na tej trasie zaprezentowane zostaną prezentacje dokonań sześciu ojców niepodległości naszego kraju: Paderewskiego, Dmowskiego, Witosa, Piłsudskiego, Korfantego oraz Daszyńskiego, którzy będą mieli własne przystanki na Krakowskim Przedmieściu. Lokalizacje nawiązywały będą pośrednio do przypisanych im postaci. Pod samym hotelem Bristol będzie przystanek Paderewskiego, który bywał jego gościem oraz w jednej z sal hotelu grać będzie się utwory kompozytora, transmitowane na telebumie hotelowym. 

Co godzinę pojawiała się będzie okazja, aby dołączyć do spaceru z przewodnikiem po Trakcie Królewskim, podczas którego poznamy m.in. sekrety architektury Krakowskiego Przedmieścia albo anegdoty i historie z salonów Warszawy. Ponadto, zaplanowano również parady zabytkowych samochodów, przemarsze orkiestr dętych bądź pokazy mody z dwudziestolecia międzywojennego. 

Co będzie się działo na Festiwalu Niepodległości? komentarze opinie

  • Kaslina - niezalogowany 2018-11-04 12:46:49

    http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/15760-krzysztof-derezinski-skazany-za-jazde-po-spozyciu-alkoholu

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl