15°C bezchmurnie

Co z wyburzeniem PKiN? Minister kultury „żartobliwie” odpowiada

Zabytki, wyburzeniem Minister kultury „żartobliwie” odpowiada - zdjęcie, fotografia

Temat wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie co jakiś czas wraca. Ostatnio w tym temacie zrobiło się głośno w listopadzie ubiegłego roku po słowach ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego w audycji Roberta Mazurka w RMF FM. Minister na pytanie prowadzącego czy PKiN mógłby zostać zburzony odpowiedział „No są takie pomysły. Ja się akurat tym nie zajmuję. Ja się staram budować.

Teraz jednak minister najwyraźniej zmienił swoje zdanie. Na pytanie Krzysztofa Truskolaskiego posła Nowoczesnej czy pomysł zburzenia Pałacu jest oficjalnym stanowiskiem rządu Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział:

"Odpowiadając spontanicznie na nieoczekiwane pytanie Roberta Mazurka zadane podczas audycji radiowej, stwierdziłem jedynie, że nie mam nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury. Nie wynika z tej odpowiedzi ani to, że taki pomysł jest przeze mnie poważnie rozważany, ani też to, że istnieją jakiekolwiek plany czy zamierzenia, żeby do zburzenia tego pałacu doprowadzić. Proszę potraktować tę wypowiedź jako rodzaj żartobliwej odpowiedzi na żartobliwe pytanie, która padła w pół-formalnym kontekście swobodnej – choć publicznej – rozmowy z dziennikarzem".

Jak się okazuje ta „żartobliwa odpowiedz” wywołała spore zamieszanie...


Miejsce zdarzenia mapa Warszawa


Co z wyburzeniem PKiN? Minister kultury „żartobliwie” odpowiada komentarze opinie

  • gość 2018-01-13 19:34:23

    Czyli gościu coś palnął, a takie zamieszanie się zrobiło. Debile nie ludzie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl