4°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzisiaj przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie katastrofy smoleńskiej

Prawo, Dzisiaj przesłuchanie Donalda Tuska sprawie katastrofy smoleńskiej - zdjęcie, fotografia

„Nie lubię poniedziałków” tak zapewne myśli dzisiaj były premier, a obecnie Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Rano musiał udać się w drogę z domu w Sopocie do Warszawy. W stolicy o godzinie 10.00 zacznie się jego przesłuchanie przed sądem.

Były premier będzie zeznawał jako świadek w procesie, który został wytoczony przeciwko Tomaszowi Arabskiemu, byłemu szefowi kancelarii premiera. Arabski jest oskarżony m.in. za „niedopełnienie obowiązków w zakresie nadzoru i koordynacji nad zapewnieniem specjalnego transportu wojskowego dla prezydenta RP” i „niepoinformowanie uprawnionych służb o znanym mu statusie tego terenu, podczas gdy status lotniska miał istotne znaczenie dla bezpieczeństwa lotu i zakresu obowiązków służb”.

Oprócz Arabskiego oskarżonymi jest również trzech innych urzędników, którzy odpowiedzialni byli w kwietniu 2010 roku za organizację transportu Prezydenta RP. Za niedopełnienie swoich obowiązków grozi im do trzech lat więzienia.

Sprawa została wytoczona przez kilka rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in.: Zbigniewa Wassermanna, Anny Walentynowicz, Sławomira Skrzypka.


Dzisiaj przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie katastrofy smoleńskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl