Ciężki okres dla Sali Kongresowej rozpoczął się w 2014 roku, wraz z koniecznością jej remontu. Ówczesny wykonawca ogłosił upadłość, a placówkę nadal czeka gruntowna przebudowa. Pod koniec 2017 roku Zarząd Pałacu Kultury i Nauki rozpisał nowy przetarg na opracowanie wariantowej koncepcji modernizacji Sali Kongresowej. Wygrała go firma ECM Group Polska S.A.
Szybkiemu rozpoczęciu prac mających na celu doprowadzenie Sali do jej dawnej świetności nie pomagał fakt, że PKiN jest klasyfikowany jako zabytek. Sala Kongresowa będąca jego częścią, również się jako takowy kwalifikuje. W związku z tym, utrudnień formanlo-prawnych jest o wiele więcej niż w zwyczajowym remoncie. Wymaga to także zaangażowania w proces starannie dobranego i wykwalifikowanego personelu w postaci m.in. kierownika zespołu, projektanta branży architektonicznej, projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej, projektanta branży elektrycznej, projektanta branży sanitarnej. EMC Group Polska o to zadba.
Zgodnie z założeniami budżetowymi Zarządu Pałacu Kultury i Nauki będącego zleceniodawcą, przetarg obejmuje kwotę 417 tysięcy złotych. Umowę pomiędzy ECM Group Polska oraz Miastem Stołecznym Warszawa podpisano w lutym br. Zakładała ona w pierwszym etapie (12 tygodni) przygotowanie koncepcji modernizacji układów funkcjonalnych Sali oraz kalkulacji szacowanych kosztów. W drugim etapie (12 tygodni) opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego i koncepcji akustycznej. Obecnie oba etapy są już ukończone, a Zleceniodawca dokonał ich odbioru. Docelowym przeznaczeniem Sali po jej otwarciu jest stworzenie dogodnej przestrzeni do organizacji miedzy innymi imprez konferencyjnych, kongresów, koncertów muzycznych i kabaretowych oraz umożliwiającej prowadzenie działalności klubu rozrywkowego na poziomie -1.
Co istotne, po przeprowadzonych pracach modernizacyjnych w obiekcie zostanie zachowana oryginalna stylistyka. Remont skoncentruje się między innymi na wzmocnieniu konstrukcji, zmianach funkcjonalnych i dostosowaniu do wymogów obowiązujących przepisów i norm. Duża część planu poświęcona jest też inwestycji w lepszą akustykę i warunki techniczne.
Sala od dawna cieszyła się prestiżem i zaufaniem mieszkańców stolicy. To właśnie tutaj wystąpił legendarny zespół Rolling Stones. Wystąpił także słynny Hugh Laurie, powszechnie znany szerokiej publiczności z roli genialnego i sarkastycznego lekarza medycyny Dr. House’a. Sala Kongresowa dzięki swej renomie i prestiżowi jak również niepowtarzalnemu charakterowi generowała zyski dla swojego Użytkownika. Ma na swoim koncie mnóstwo wspaniałych gości i koncertów. Z pewnością – po ponownym otwarciu – przyczyni się do uświetniania stolicy z równie dużym zapałem, co poprzednio.
ECM Group Polska to spółka akcyjna zajmująca się zarządzaniem realizacją oraz nadzorem inwestorskim nad inwestycjami. Do ich sukcesów należy m.in. budowa autostrady A1 i A4, budowa portów lotniczych we Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie, Modernizacja i rozbudowa największej w Europie OŚ „Czajka” w Warszawie, czy też Budowa nowoczesnego - gł. podziemnego, III kondygnacyjnego – gmachu Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Więcej o Spółce przeczytasz w artykule: ECM Group Polska – polski kapitał, światowy rozmach
Szybkie i tanie naprawy sprzętu AGD: pralki zmywarki piekarniki kuchnie elektryczne Montaż nowych urządzeń tel. 530 375 312
ECM Group Polska przygotowała koncepcję modernizacji Sali Kongresowej komentarze opinie
Czekamy z niecierpliwością na powrót Sali Kongresowej w Warszawie!