17°C bezchmurnie

Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich

Kiedy: 2017-08-06 , godzina: 11:00 | Gdzie: Łazienki Królewskie

Imprezy, Wydarzenia, Festiwal Światła Łazienkach Królewskich - zdjęcie, fotografia

Od dziś do końca sierpnia w Ogrodzie Chińskim w Łazienkach Królewskich pojawi się niezwykła iluminacja zbudowana z tradycyjnych chińskich czerwonych lampionów. Codziennie otwarta do godziny 23:00, aby goście mogli spacerować przy pięknym nastrojowym świetle. To tylko jedna z niespodzianek, które czekają nas w ramach Festiwalu Światła.

Główną atrakcją festiwalu będzie koncert pod hasłem „Jazz w pięciu smakach”, który odbędzie się w tę niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 18:00 w Ogrodzie Chińskim. Na scenie pojawią się: Anna Krzysztofiak z utworami na chiński guzheng oraz zespół Asian Strings Collective, który zaprezentuje swoje orientalne interpretacje utworów polskiego jazzmana Przemysława Strączka, zaprezentowane wiosną 2015 r. w Singapurze.

W niedzielę będzie można również skorzystać z warsztatów. O godzinie 11:00 „Lekcja muzyki chińskiej”, których uczestnicy poznają orientalne instrumenty i o godzinie 13:00 „Tajemnice chińskiego czajniczka” poświęcony ceremonii parzenia herbaty.

Przewidziano także specjalne zwiedzanie w obiektach Łazienek Królewskich, podczas którego będzie można podziwiać, tzw. chinoiserię, czyli przedmioty w stylu chińskim.

Festiwal Światła to projekt organizowany od 2012 roku w ramach międzynarodowej akcji „Ogrody Światła”.  którego celem jest promocja wyjątkowych ogrodów historycznych i muzeów z całego świata. Współpracuje przy nim sześć rezydencji. Poza Muzeum Łazienki Królewskie są to: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Zamek w Lunéville (Francja), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny) oraz Zamek Frederiksborg Hillerød (Dania).
 


 


 

Fot.: Łazienki Królewskie


Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl