7°C słabe opady deszczu

Filip Chajzer dla powstańców warszawskich – na Facebooku i w życiu

Celebryci - Postaci - Osobistości, Filip Chajzer powstańców warszawskich Facebooku życiu - zdjęcie, fotografia

Filip Chajzer odebrał właśnie odznaczenie za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Większość telewidzów zna Filipa Chajzera (TVN). Nie tylko dlatego, że prowadzi popularne programy. Również z powodu osobistego dramatu, który przeżył (śmierć 9-letniego syna), i akcji charytatywnych, które zorganizował w jakiś czas potem.

- Chajzer ma dobre serce – mówią jego koledzy z TVN. – Jest facetem, który potrafi podnosić się po tragediach i zawsze wychodzi z nich z ciosem. Tak było po śmierci syna, kiedy ogłosił na Facebooku zbiórkę pieniędzy na pomoc dla hospicjum dziecięcego „Promyczek”. I… zebrał ponad pół miliona złotych!

- Cierpienie tych dzieci i troska tych, którzy im towarzyszą, jest niezwykłym doświadczeniem – powiedział po zbiórce. - Najważniejsze jest to, że taka tragedia dotyka nie tylko ciebie. Są ludzie, którzy rozumieją twój ból, gniew, wściekłość, że nie jesteś w tym wszystkim sam. Po takiej tragedii jest taki system uczuć, że raz jest ok, myślisz sobie, że się z tym uporałeś, a za chwilę znowu jest zjazd.

Na tym nie poprzestał. Irytuje się, kiedy słyszy różne górnolotne słowa tzw. patriotów, którzy posługują się zasłużonymi dla obrony polskości ludźmi jak poręcznymi atrapami dla ich własnego rzekomego patriotyzmu. Mówiąc wprost – wk… go to maksymalnie. Dlatego – nauczony charytatywnym doświadczeniem po śmierci syna – postanowił, że wobec zakłamania oficjalnych przedstawicieli władzy i organizacji „patriotycznych”, którzy tak w gruncie rzeczy za nic mają bohaterów walk w Powstaniu Warszawskim, udowodni siłę charakteru normalnych ludzi nie mających na ustach sloganów, lecz serce prawdziwe. Rzekłby – polskie, naturalne.

I ogłosił, że zbiera pieniądze dla najbardziej potrzebujących weteranów Powstania Warszawskiego. Na Facebooku. I już zebrał 300 tysięcy. I zbiera dalej. Te pieniądze w części już trafiły do najbardziej potrzebujących bohaterów walki o wolność Polski i Polaków, którzy nie potrafią teraz nawet upomnieć się o swój los. Klepią biedę, zapomniani na co dzień, przywoływani raz w roku, często dla politycznych celów.

Nikt by nie pomyślał, że celebryta, dziennikarska sława, w końcu człowiek młody (32 lata) da nauczkę popaprańcom od powstańczej hucpy starającym się zbić jakikolwiek kapitał polityczny na przypinaniu się do prawdziwego bohaterstwa.

Chajzer odebrał medal i powiedział: Z gigantyczną dumą przyjąłem dzisiaj odznaczenie za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Tylko małe sprostowanie. Zasługi mają WSZYSCY, którzy wzięli udział w mojej skromnej sierpniowej akcji. Z zebranych środków do rąk najbardziej potrzebujących Powstańców trafiło już 80.000 PLN a trafi jeszcze 220.000 PLN. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ. Działamy za rok?”

Działamy? Działajmy! Na pohybel politycznemu gówniarstwu, a na pożytek tych ocalałych, których jest już coraz mniej wśród nas…

WOJCIECH PIELECKI

Fot. Dzień Dobry TVN

Filip Chajzer dla powstańców warszawskich – na Facebooku i w życiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl