Hałas nad Ochotą i Bemowem. Samoloty na zmienionych trasach

Lotniska, Hałas Ochotą Bemowem Samoloty zmienionych trasach - zdjęcie, fotografia

Do 29 kwietnia potrwa remont drogi startowej nr 1 na lotnisku Chopina (kierunek Ursynów - Ursus).

To ważna wiadomość szczególnie dla mieszkańców Bemowa, bo to oni do tego czasu będą odczuwali wzmożony hałas nad swoimi głowami. Wszystkie samoloty teraz startują z drogi nr 3 w kierunku Piaseczna, Włochów, Ochoty i Bemowa.

Utrudnień nie odczują pasażerowie. 

- Najważniejszą informacją dla wszystkich podróżujących jest to, że mimo zamknięcia jednej drogi startowej nie przewidujemy utrudnień w funkcjonowaniu warszawskiego lotniska w czasie trwania remontu – mówi Hubert Wojciechowski Dyrektor Biura Marketingu i PR.

 

 

Źródło: lotnisko-chopina.pl


 

Hałas nad Ochotą i Bemowem. Samoloty na zmienionych trasach komentarze opinie

  • Normalny Facet - niezalogowany 2018-05-19 14:29:59

    29 kwietnia 2018 r. dawno minął (jest 19 maja), a samoloty cały czas robią huk. Co 2 minuty, codziennie od rana do późnej nocy nad głową mam huk odrzutowca. Do tego dochodzą wyjące i dudniące bez przerwy motory i samochody z rozwierconymi tłumikami. Chaba kupię sobie taki salerek z alikexpers...

  • Ela - niezalogowany 2018-06-13 21:24:28

    Mieszkam w Ursusie. Co tu się dzieje. Samolot za samolotem aby zdążyć przed ciszą nocna. Tu nie da się żyć. Samoloty są coraz większe A hałas jaki generują przekracza wszelkie normy. Mieszkam tu od 40 lat i takiego horroru nie było .

  • gość 2018-07-17 14:59:14

    Jest lipiec 2018. Mieszkam w Piastowie. Samoloty lataja co min . Takze w czasie zapowiadanej przez Morawieckiego (?) ciszy nocnej ok 1.2.4 w nocy !!!!!!!!! I to sa starty a nie jakies opoznione ladowania. Z poziomu dzialki widac nazwy linii na samolotach np. Emirates, Quatar. Lot. Dlaczego w Piastowie sa na takiej wysokosci - tak nisko ? Mozna dostac cholery

  • Gość - niezalogowany 2018-07-24 21:50:24

    W Piasecznie to samo. Jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza teraz przy upałach. Nie można spać przy otwartym oknie, bo nawet nieboszczyka z grobu poderwie ten huk. Nie ma żadnej ciszy między 23.30 a 5.30 !

  • Gość - niezalogowany 2018-08-11 08:03:48

    Mieszkam w Piasecznie od roku. Porównując hałas samolotów statystycznie sierpień do sierpnia to wzrósł o 100 %. Dziś w sobotę 11 sierpnia pobudkę miałam o 6:15. Jakiś gigant zmierzał w kierunku lotniska. I tak co 2 minuty. Myślę, że skoro płacę podatki w Piasecznie to Gmina i jej włodarze mają obowiązek zadbać o moje zdrowie. Nie znam norm ale życie w takim permanentnym hałasie z pewnością nie jest obojętne dla zdrowia. Dziecko potrafi pilotować drona więc jak inżynier z centrum zarządzania ruchem lotniczym nie potrafi zoptymalizować tras nalotów aby zmniejszyć negatywne skutki hałasu? Może zróbmy coś mądrego razem?

  • TaOto - niezalogowany 2019-05-02 23:43:35

    Czy w ogole mozna zglosic gdzies skargi w zwiazku z tym halasem? Czy lotnisko w ogole liczy sie z mieszkancami? Tak sie nie da żyć, ze po 22 do polnocy jeszcze dudnią samoloty nad głowami! I od 6 rano powtórka i pobudka hukiem od samolotów. Park Szczęśliwicki wraz z mieszkańcami przez te miesiace na pewno nie jest szczęśliwy.

  • gość 2019-05-21 12:43:51

    Mozna zgłaszać a nawet TRZEBA, ponieważ przegramy z lotniskiem, za chwilę bedą loty co 2 minuty z każdej strony!!! TYLKO lotnisko na tym zarabia, a my nie możemy nawet rozmawiać w domu bo HUK jest jakby sufit się walił na głowę. Biuro Ochrony środowiska, podaję mail, [email protected] w tytule koniecznie pisać SKARGA, ponieważ tylko to traktują poważnie!! Adres mailowy dla dzielnycy Włochy to [email protected]; dla Ochoty: [email protected]

  • gość 2019-05-21 12:44:06

    Mozna zgłaszać a nawet TRZEBA, ponieważ przegramy z lotniskiem, za chwilę bedą loty co 2 minuty z każdej strony!!! TYLKO lotnisko na tym zarabia, a my nie możemy nawet rozmawiać w domu bo HUK jest jakby sufit się walił na głowę. Biuro Ochrony środowiska, podaję mail, [email protected] w tytule koniecznie pisać SKARGA, ponieważ tylko to traktują poważnie!! Adres mailowy dla dzielnycy Włochy to [email protected]; dla Ochoty: [email protected]

  • Gość - niezalogowany 2019-05-26 00:19:28

    ''Wszystkie samoloty teraz startują w kierunku Piaseczna, Włochów, Ochoty, Bemowa ''od kiedy piszę się Włochów chyba WLOCH

  • TaOto - niezalogowany 2019-05-30 17:59:22

    Dziękuję za podanie namiarów e-mailowych. odpowiednia skarga związana z natężeniem hałasu nad osiedlem szczęśliwice została złożona. Jak moge chronić zdrowie i samopoczucie swojej rodziny ? (...)

  • Marcin - niezalogowany 2019-06-04 08:30:01

    To jest tragedia. Argumenty, "nie trzeba było kupować, bo tu jest lotnisko" jest dość nietrafiony, bo tym hałasem dotkniętych jest 30% miasta i zakres ten się rozszerza. A ruch w ostatnich latach zwiększył się x20 razy. Planuje się dwukrotne zwiększenie przepustowości lotniska oraz są plany drugiej drogi startowej. W tej chwili problemem dotknięty jest ursus, piastów,a włochy, ochota, o dziwo bemowo! - całe bemowo oraz mokotów. Osoby, które nie widzą tego, że ruch zwiększył 20-krotnie w ostatnich latach, muszą być nie tylko głuche ale i ślepe. Cały koszt działalności tego biznesu samolotowego przenosi się na mieszkańców miasta.

Dodajesz jako: |