10°C bezchmurnie

HGW drugim najbogatszym prezydentem w Polsce. Ile zarabia stojąc na czele miasta?

Samorząd, drugim najbogatszym prezydentem Polsce zarabia stojąc czele miasta - zdjęcie, fotografia

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest w ścisłej czołówce najbogatszych prezydentów miast w Polsce. Wyprzedza ją tylko Jacek Majchrowski, którego majątek szacowany jest na 11 mln zł.

 

Nasza prezydent ma sporo mniej, jednak dużo więcej niż inni na podobnych stanowiskach. Majątek HGW jest wart 6 mln zł. W jego skład wchodzi m.in. 200-metrowy dom, 80-metrowe mieszkanie i oszczędności w kwocie 3 mln zł.

Podliczając te (dla wielu astronomiczne kwoty) warto podkreślić, że majątek nie został zgromadzony w czasie prezydentury. Hanna Gronkiwicz-Waltz już jak obejmowała fotel prezydent Warszawy, po prostu była bogata.

Jej dorobek przeanalizował portal money.pl. Według portalu prezydentura niewiele zmieniła w majątku.

- Obecną kadencję Gronkiewicz-Waltz (czyli pod koniec 2014 r.) rozpoczęła z 2,9 mln zł oszczędności na koncie. Do tego w papierach wartościowych miała wtedy 624 tys. zł. Na pracy w UW zarabiała wtedy 94 tys. zł, a za zasiadanie w fotelu prezydenta Warszawy - 156 tys. zł. Od tego czasu do dziś jej oszczędności poszły jeszcze w górę. W ostatnim dostępnym oświadczeniu majątkowym (za 2016 r.) pani prezydent chwali się oszczędnościami rzędu 3,2 mln zł. Niemal 650 tys. zł ma też w papierach wartościowych – wylicza portal.

Od 10 lat Hanna Gronkiewicz-Waltz ma wciąż jeden, ten sam samochód – volvo XC90 z 2004 r. i jacht "Sasanka" z 1999 roku.

Ile dzisiaj zarabia nasza prezydent? Co miesiąc na jej konto wpływa 159 tys zł pensji z ratusza, a do tego 123 tys z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

 

 

 

źródło: money.pl

foto: FB/HGW

 


HGW drugim najbogatszym prezydentem w Polsce. Ile zarabia stojąc na czele miasta? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl