17°C pochmurno z przejaśnieniami

Historia marki Mitsubishi

Technologia, Historia marki Mitsubishi - zdjęcie, fotografia

Początków Mitsubishi można dopatrywać się w 1879 r. Podobnie jak inne firmy motoryzacyjne, Mitsubishi zajmowało się pierwotnie żeglugą morską. Firma wydobywała też surowce, a motoryzacją zaczęła się zajmować w I połowie XX wieku. Mitsubishi pochodzi z języka japońskiego i oznacza trzy diamenty.

W 1917 r. powstał pierwszy samochód Mitsubishi Model A. Samochód ten miał mało spalać oraz być wytrzymały. Niestety nie odniósł sukcesu. Powstało jedynie 22 egzemplarze. Przez kilka lat fabryka nie produkowała aut, jednak wciąż pracowali nad udoskonalaniem podzespołów. W czasie II Wojny Światowej fabryka produkowała samoloty na potrzeby japońskiej armii. Po zakończeniu wojny firma została podzielona na ponad 100 małych firm. Tylko niewielka część z nich związana była z motoryzacją.

Pierwszy samochód osobowy wyjechał z fabryki w 1960 r. Auto zostało oznaczone 500. Posiadał zaledwie 20 koni mechanicznych, jednak nie przeszkadzało to osiągnięciu sukcesu. Z czasem pojawiła się wersja DeLuxe.

Od 2003 r. zaczęła się produkcja Mitsubishi Outlander, którego aktualnie dostępna jest trzecia odsłona. Na początku 2014 r. zadebiutowała hybrydowa odmiana Mitsubishi Outlander PHEV.

PHEV oznacza Plug In Hybryd Electric Vehicle, czyli samochód elektryczny z możliwością ładowania ze źródła zewnętrznego, który jest wyposażony w pokładowy generator prądu.

W 2009 rozpoczęto prace nad elektryczna wersją modelu Mitsubishi i-MiEV. Samochód do „setki” przyspiesza w 15,9 sekundy. Jego zasięg wynosi 160 km.

W ofercie fabryki znajduje się też crossover ASX. Pojazd sprzedawany jest pod nazwami ASX, RVR oraz Outlander Sport.

Prezentujemy wszystkie modele Mitsubishi:

- ASX
- ASX 2017
- Outlander 2016
- Outlander 2017
- Outlander 2016 PHEV
- L200
- Pajero 5D
- i-MiEV

Szukasz części do samochodów Mitsubishi?

Samochody Mitsubishi są niezawodne, jednak jeśli Twoje auto nie jest w ruchu i potrzebujesz nowych części możesz je znaleźć na stronie czesciauto24.pl

Jeżeli nie chcesz ponosić wielkich kosztów związanych z nowymi częściami do Mitsubishi, wybierz ofertę sklepu czesciauto24.pl. Łatwo znaleźć tutaj każdą część w konkurencyjnej cenie. Kupując w tym sklepie możesz być pewien że kupujesz produkty najwyższej jakości. Z naszymi częściami auto posłuży Ci przez długi czas bez awarii.

Artykuł sponsorowany

Historia marki Mitsubishi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Technologia, - więcej informacji