14°C bezchmurnie

I Ty możesz zadbać o morze... w Warszawie!

Kiedy: 2017-03-11 , godzina: 10:00 | Gdzie: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Nawet codzienne zakupy mogą poprawić stan mórz i oceanów. Jak podejmować właściwe decyzje i chronić morskie zasoby już w najbliższy weekend podpowiedzą FRoSTA i MSC. Wydarzenie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego rozpocznie kolejny cykl eventów „Może zadbajmy o morze”.

 

„Może zadbajmy o morze” to kampania edukacyjna poświęcona tematowi zrównoważonego rybołówstwa. Odwiedzający interaktywne stanowisko dowiedzą się m.in.: jak to, które ryby jemy, wpływa na ekosystem morski, jaką drogę przebywają, zanim trafią na nasz talerz oraz które gatunki ryb możemy spokojnie wkładać do sklepowego koszyka, a które są zagrożone wyginięciem.

 

Na wszystkich, którym nie jest obojętny los morskich zasobów, w weekend 11-12 marca, w godz. 10:00-18:00, w hallu głównym Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie, czekać będą eksperci. Nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale też oprowadzą chętnych po specjalnym stanowisku. Odwiedzający będą mieli szansę wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach edukacyjnych, a także skorzystać z niezwykłej kasy fiskalnej, która zamiast ceny na paragonie, poda nam informację czy wybrany gatunek ryby można bezpiecznie kupować.

 

Warszawski event to pierwsze z cyklu planowane w tym sezonie wydarzeń. W ciągu kolejnych tygodni mobilna ekspozycja odwiedzi również inne miasta Polski, m.in. Kraków czy Wrocław.

I Ty możesz zadbać o morze... w Warszawie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl