-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Ilu ludzi dziś głosuje? Rekordowa frekwencja wyborców w Warszawie!

NEWS, ludzi dziś głosuje Rekordowa frekwencja wyborców Warszawie! - zdjęcie, fotografia

Aż pół godziny niektórzy mieszkańcy stolicy muszą stać w kolejkach, aby oddać głos. O godzinie 12.00 w Warszawie zagłosowało 17,01%, a w woj. mazowieckim - 16,8% uprawnionych do tego. Jak informuje PKW, to najwięcej ze wszystkich dużych miast w Polsce.

Kolejki

Komisje na Kabatach znajdują się w szkole przy ul. Wilczy Dół. Po godz. 11 w OKW nr 622 ustawiła się spora kolejka wyborców. Należało stać przez ok. 6-7 minut, żeby odebrać kartę do głosowania. Również słyszymy o tłumach w komisjach nr 216 i 217 na Ochocie; na Żoliborzu natomiast trzeba było czekać aż 25 minut na oddanie głosu. 

Kandydaci na prezydenta i politycy 

Oni również głosują w Warszawie! Po godz. 10 zrobił to Andrzej Rozenek, który w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podzielił się swoimi opiniami: 

- Są emocje, to ważny akt, współdecydujemy o przyszłości małej ojczyzny, ale i Polski. 

Swój głos oddali też m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Mateusz Morawiecki, Rafał Trzaskowski, Patryk Jaki i Jarosław Kaczyński, Jakub Stefaniak. Rafał Trzaskowski również skomentował dzisiejsze wybory: 

- Są wielkie emocje, to bardzo ważne wybory. Widać, że frekwencja jest duża, dzwonią do mnie znajomi i o tym mówią. O to nam chodziło. 

Fot. natemat.pl


Ilu ludzi dziś głosuje? Rekordowa frekwencja wyborców w Warszawie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl