7°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak wypłacić pieniądze z pożyczki czekiem GIRO?

Handel i usługi, wypłacić pieniądze pożyczki czekiem - zdjęcie, fotografia

Duża konkurencja na rynku pozabankowym sprawia, że firmy pożyczkowe starają się być bardzo elastyczne i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Stąd takie rozwiązania jak na przykład możliwość wypłacenia pożyczki czekiem GIRO. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że Polacy bardzo chętnie i to nie tylko w bankach, ale także w firmach pożyczkowych, pożyczają pieniądze. W 2017 roku zaciągnęliśmy o 10,5% pożyczek więcej niż w 2016 roku. Wzrosła także ich łączna wartość o prawie 15%, osiągając poziom 54,9 mln zł. Duża w tym zasługa coraz łatwiej dostępnym pożyczkom, które można już często zaciągać nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Jak wygląda jednak kwestia odebrania pieniędzy? Tutaj mamy różne możliwości. Najpopularniejszy sposób to przelew środków na konto pożyczkobiorcy. Nie w każdej sytuacji to jednak możliwe lub pożądane z punktu widzenia klienta firmy pożyczkowej. Wtedy dobrą alternatywą może okazać się czek GIRO.

Czym jest czek GIRO?

Przeglądając oferty firm pożyczkowych, coraz częściej można zauważyć, że proponują one różne formy wypłaty pieniędzy z pożyczki. Wśród nich często pojawia się czek GIRO. Nie każdy wie, czym jest taki czek, dlatego warto to wyjaśnić w kilku zdaniach. Nie powinno to dziwić, ponieważ czeki w Polsce nie są tak popularne, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii. Większość naszych rodaków nigdy się nimi nie posługiwała i zapewne nigdy ich nie będzie miała okazji użyć. Nie zmienia to faktu, że czeki funkcjonują na rynku finansowym, czego przykładem są właśnie czeki GIRO. To jeden ze starszych sposobów przekazywania pieniędzy, ale ciągle dobrze się sprawdzający. Samo słowo „giro” pochodzi z języka włoskiego i oznacza po prostu „obrót”, chociaż używane jest także w znaczeniu „obieg pieniędzy”. Czek GIRO jest związany z pocztowym systemem wypłaty. Po zakończeniu wszystkich formalności związanych z wnioskowaniem o pożyczkę i po pozytywnej decyzji kredytowej czek dostarczany jest do klienta najczęściej za pośrednictwem firmy kurierskiej. Taki czek można zrealizować już pół godziny po podpisaniu umowy o pożyczkę. Klient ma zazwyczaj 7 dni na wypłatę gotówki.

Kiedy warto skorzystać z czeku GIRO?

Zanim podpowiemy, w jaki sposób zrealizować czek GIRO, warto pokazać zalety korzystania z takiej formy wypłaty pieniędzy.

- Wydaje się, że przelew środków z pożyczki na konto klienta to najlepszy i najwygodniejszy sposób wypłaty pieniędzy, ale bywają sytuacje, gdy czek GIRO może okazać się jednak korzystniejszą opcją – zauważa przedstawiciel TAKTO Finanse, firmy oferującej pożyczki na raty. – Wypłata pieniędzy za pomocą czeku GIRO to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie mają z jakichś powodów konta w banku. Z danych Banku Światowego wynika, że z rachunku bankowego nie korzysta nadal 13% naszych rodaków, a według NBP może być ich nawet 17%. To wcale nie mało. Czek GIRO sprawdza się jednak także w innych sytuacjach. Pożyczkobiorcy chętnie korzystają z tego rozwiązania, gdy komornik zajmie ich konto, gdy posiadają tylko konto firmowe lub wspólne z małżonkiem, gdy nie chcą czekać na zaksięgowanie przelewu albo potrzebują jak najszybciej gotówki, a nie mogą skorzystać z bankomatu, ponieważ upłynął termin ważności ich karty. Tak naprawdę można znaleźć wiele powodów, aby wybrać czek GIRO zamiast przelewu – podkreśla specjalista TAKTO Finanse.

Czek GIRO – jak go zrealizować?

Aby móc skorzystać z czeku GIRO, przeważnie trzeba wybrać taką opcję już na etapie składania wniosku o pożyczkę. Oczywiście należy się upewnić, że wybrana firma pożyczkowa udostępnia takie rozwiązanie. Czek otrzymujemy w formie formularza ze szczegółami transakcji. Należy udać się z nim do najbliższej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Obok czeku trzeba mieć przy sobie również dowód osobisty. Kilka minut później już można cieszyć się gotówką. Jak widać, realizacja czeku GIRO nie jest skomplikowana i można w ten sposób pozyskać bardzo szybko gotówkę.

Jak wypłacić pieniądze z pożyczki czekiem GIRO? komentarze opinie

  • jose dennison - niezalogowany 2018-08-09 05:41:42

    Szanowni Państwo   Szukasz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki na dom, auto   pożyczka, pożyczka studencka, pożyczka konsolidacyjna zadłużenia, niezabezpieczona pożyczka, przedsięwzięcie   kapitał etc ... LUB Gdy odmówiono ci pożyczki przez bank lub jakąkolwiek inną instytucję finansową   instytucji z jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu   Twoje rozwiązania kredytowe!   Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym na poziomie   niskie i przystępne zainteresowanie   stawka 2%. 

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl