17°C pochmurno z przejaśnieniami

Jakie usługi internetowe są dostępne pod danym adresem? Teraz łatwo to sprawdzisz!

Technologia, Jakie usługi internetowe dostępne danym adresem Teraz łatwo sprawdzisz! - zdjęcie, fotografia

UKE skonstruował i oddał w użytkowanie Polakom wyszukiwarkę usług szerokopasmowych. Każdy z nas może teraz szybko sprawdzić, jakie usługi internetowe są dostępne w naszym miejscu zamieszkania i kto je może nam dostarczyć.

Jak się dowiaduję, było to możliwe „dzięki prowadzonej od kilku lat przez Prezesa UKE inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce. Poprzez wpisanie adresu i wybór prostych filtrów otrzymujemy wyniki wyszukiwania. Każde zapytanie jest wizualizowane na mapie, dając obywatelowi możliwość weryfikacji sprawdzanego adresu. - Wyszukiwarka jest doskonałym miejscem zderzenia pomiędzy oczekiwaniami cyfrowymi Polaków a planami inwestycyjnymi i świadczonymi usługami przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Tak właśnie nowoczesne technologie znajdują miejsce w codziennym życiu obywateli. Wyszukiwarka to najlepszy przykład praktycznego ich wykorzystania”.

Ważne jest też to, że każdy z nas dzięki temu rozwiązaniu może zapytać o dodatkowe usługi lub wyższe prędkości usług szerokopasmowych, dostępne w naszej okolicy. Jeśli ich nie ma, znajdą się na specjalnej mapie potrzeb obywateli w tym zakresie, co może pobudzić operatorów internetowych do ich uwzględnienia.

Myślę, że postępowanie UKE to jeden z nielicznych przykładów działalności urzędu państwowego z prawdziwą myślą o obywatelach. O to bowiem chodzi, aby zdobywane przez przeróżne urzędy kontroli informacje i dane służyły nie tylko ściganiu i karaniu, ale przede wszystkim usprawnianiu nam życia. Internet, który jeszcze nie tak dawno był w naszym życiu po prostu ciekawostką technologiczną, dzisiaj jest dla większości z nas niezbędnym narzędziem do… życia. Jak bardzo ułatwia nam codzienną egzystencję, wiedzą wszyscy, którzy z niego korzystają. Wielki plus dla UKE. Mam nadzieję, że nie ostatni…

Wyszukiwarkę znajdziecie pod adresem http://uke.gov.pl/wyszukiwarka/

Jakie usługi internetowe są dostępne pod danym adresem? Teraz łatwo to sprawdzisz! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Technologia, - więcej informacji