6°C rozproszone chmury

Jutro Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Statystyki przerażają...

Liczby przerażają. Według policyjnych danych w ubiegłym roku na terenie stolicy zaginęły w sumie 1544 osoby. Z tej liczby aż 594 to nieletni. Najwięcej, bo aż 402 dzieciaków miało 14 – 17 lat, 117 dzieci od 7 do 13 lat, a aż 75 poniżej 6 lat…

25 maja obchodzony jest Międzynarodowy dzień Dziecka Zaginionego. Miasto wspólnie z policją, fundacją Itaka i grupą ratownictwa PCK przygotowało spot, który jest wyświetlany w komunikacji miejskiej. Na nim zobaczymy jak postępować w przypadku zaginięcia bliskiej osoby. Wart podkreślić, ze w przypadku zaginięcia dziecka, procedury są inne. W tych przypadkach powinniśmy natychmiast dzwonić pod 112.

- Nieprawdziwa jest informacja, zwłaszcza w przypadku osoby dorosłej, o konieczności odczekania 24 a nawet 48 godzin, aby zgłosić, że bliski nie wrócił do domu. W wypadku zaginięcia dziecka zawiadomienie policji pod numer 112 powinno być natychmiastowe. Każda informacja jest ważna – szczegóły udostępnione służbom mają wpływ na szybkość odnalezienia osoby – przypominają organizatorzy kampanii.

 

 

źródło: UM


Jutro Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Statystyki przerażają... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl