-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Kandydaci do Sejmiku Mazowieckiego, Skrzypczak i Gajowniczek: - Najpierw zadbajmy o to, co jest!

Kandydaci do Sejmiku Mazowieckiego, Skrzypczak i Gajowniczek: - Najpierw zadbajmy o to, co jest!

Skrzypczak: - Bezpieczeństwo i infrastruktura. Gajowniczek: - Równe szanse dla wszystkich. Oboje o pomyśle dziewiętnastej dzielnicy Warszawy Patryka Jakiego.

Iwona Skrzypczak (okręg nr 5):  - W swojej pracy chcę skoncentrować się na podstawowych filarach funkcjonowania lokalnych społeczności. Jest to bezpieczeństwo i infrastruktura, jednak tym samym nie pozostanę obojętna na inne sprawy, istotne dla mieszkańców. Swą pracę będę traktowała jako służbę i mam nadzieję, iż moje nowe pomysły przełożą się na jakość życia mieszkańców. 

A dziewiętnasta dzielnica? Moim zdaniem, trzeba szczególnie zadbać o istniejące już dzielnice. Jeśli jednak mieszkańcy zadecydują o potrzebie utworzenia nowego terytorium administracyjnego, to będzie to postanowienie uszanowane przez władze samorządu. 

Krzysztof Gajowniczek (okręg nr 6): - Będę walczył o równe szanse dla wszystkich, ponieważ o tej części Mazowsza, w której mieszkam i aktywnie działam, nie zawsze się pamięta. Najpierw zadbajmy o to, co jest. Prace nad drogami lokalnymi powinny być koordynowane i konsultowane przez powiaty. Infrastruktura zapewnia rozwój, dostęp do dojazdu jest ważną kwestią, o której należy rozmawiać. Skomunikowanie miasta jest moim priorytetem.

I taka sprawa: problem kiepskiego szkolenia pracowników. A przecież im więcej wykwalifikowanych zatrudnionych, tym większa szansa na rozwój. Nie ma co zapewniać certyfikatów do prostych umiejętności, ale ze środków, które są dostępne, zagwarantować na przykład profesjonalne kursy angielskiego.

Propozycja utworzenia dziewiętnastej dzielnicy utwierdza mnie w przekonaniu, że od szumnych haseł i megalomanii ważniejsza jest mozolna praca organiczna, polegająca na codziennym konstruowaniu infrastruktury i tworzeniu dobrego klimatu dla aktywności mieszkańców. Nie będą wówczas kreowane sztuczne przedsięwzięcia, ale powstaną te naturalne, które opierać się będą na autentycznych wyborach mieszkańców.

 

skrzypczak i gajowniczek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl