21°C rozproszone chmury

Karta Metropolitalna czyli tańsze bilety dla podwarszawskich gmin

Transport publiczny - komunikacja, Karta Metropolitalna czyli tańsze bilety podwarszawskich - zdjęcie, fotografia

Urząd miejski w Sulejówku poinformował o nowym rozwiązaniu, którego jest pomysłodawcą. Warszawa rozpoczęła prace nad Kartą Metropolitalną. To dla mieszkańców oznacza spore oszczędności na biletach.

- Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała o uruchomieniu nowego programu umożliwiającego podwarszawskim gminom zastosowanie systemu dopłat do kosztu biletu 2 i 1 strefy. Jeśli Sulejówek będzie objęty biletem metropolitalnym wówczas osoby, które zgłoszą się do Urzędu Miasta i przedstawią deklarację PIT potwierdzającą uiszczenie podatku z adresem w Sulejówku uzyskają honorowaną przez ZTM imienną Kartę Metropolitalna, która uprawniać będzie do przejazdów wszystkimi publicznymi środkami komunikacji w granicy Sulejówka i Warszawy – również planowanymi autobusami linii L w Sulejówku oraz pociągami Kolei Mazowieckich na obu naszych stacjach – informują władze Sulejówka i podają też przewidywane stawki. Z Kartą Metropolitalną za bilet miesięczny zapłacimy 120 zł, a za kwartalny 360. Osoby, które nie wyrobią w UM imiennej Karty będą w dalszym ciągu płaciły koszty biletów wg taryfy 2 strefy na terenie przystanków w Sulejówku.

Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wszystko jest na dobrej drodze i wygląda na to, że Sulejówek otworzy drogę wszystkim podwarszawskim gminom na wyrównanie szans komunikacyjnych. O wprowadzeniu 1. strefy biletowej w nich mówi się od kilkunastu lat. Do tej pory jednak nie było sposobu na tzw. krzyżowanie taryf ZTM i Kolei Mazowieckich.

- Pomysł Sulejówka pozwolił na rozwiązanie tej kwestii, gdyż dzięki niemu stworzono nowy rodzaj biletu aglomeracyjnego a zatem uniknięto problematycznej ingerencji w umowy z PKP PLK i Kolejami Mazowieckimi – podkreślają władze Sulejówka.

 

 

 

 

źródło: FB/Miasto Sulejówek


Karta Metropolitalna czyli tańsze bilety dla podwarszawskich gmin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl