5°C mgła

Kiedy będzie debata kandydatów na prezydenta Warszawy? Kto weźmie w niej udział?

Kiedy: 2018-10-12 , godzina: 20:30

NEWS, Kiedy będzie debata kandydatów prezydenta Warszawy weźmie udział - zdjęcie, fotografia

Po dyskusjach na temat organizacji debaty warszawskiej przed pierwszą turą wyborów samorządowych, termin został wyznaczony.

Debata odbędzie się na Woronicza, w siedzibie TVP, w dniu 12 października (piątek) o godzinie 20.30; ma potrwać 90 minut. Czternaście osób podpisało się pod warunkami. Organizacją wydarzenia zajmą się trzy telewizje, mianowicie TVN, Polsat i TVP, która równocześnie będzie producentem spotkania. Przedstawiciel sztabu Trzaskowskiego skomentował potrzebę podpisania odpowiedniego dokumentu w rozmowie z portalem DoRzeczy. 

- W naszym przekonaniu TVP nie gwarantuje wiarygodności przeprowadzenia debaty, dlatego zależało nam na tym, aby ściśle spisać warunki i żeby zostały one zaakceptowane przez polityków. 

Debata będzie polegała na tym, iż każdy z pretendentów odpowie na sześć pytań, gdy na jedno przypadnie 45 sekund. Dodatkowo goście będą mogli skorzystać z czasu (30 sekund) na swobodne wypowiedzi. 

Do tej pory chęć ubiegania się o prezydenturę w Warszawie ogłosili: Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski, Jacek Wojciechowicz, Jan Śpiewak, Jakub Stefaniak, Andrzej Rozenek, Justyna Glusman, Sławomir Antonik, Piotr Ikonowicz oraz Janusz Korwin-Mikke, Krystyna Krzekotowska, Jan Zbigniew Potocki, Paweł Tanajno. 


Kiedy będzie debata kandydatów na prezydenta Warszawy? Kto weźmie w niej udział? komentarze opinie

  • gość 2018-10-08 21:20:41

    Napisaliście 14 komitetów, a wymieniliście. Mam pytanie, czy to celowa manipulacja z Waszej strony, by ograniczyć np Zbigniewa Potockiego i dlaczego nie w kolejności alfabetycznej ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl