-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Koncert dla Niepodległej na PGE Narodowym! Przyjdź, zaśpiewaj, uczcij.

Koncerty - muzyka - płyty , Koncert Niepodległej Narodowym! Przyjdź zaśpiewaj uczcij - zdjęcie, fotografia

Będzie okazja do śpiewu i będzie możliwość zjednoczenia się w imię wartości, które towarzyszyły polskim bohaterom sto lat temu. To oni podarowali nam niepodległość oraz wolność, z tego powodu warto pojawić się na koncercie i uczcić pamięć o zwycięstwie.

Rewelacyjne widowisko słowno-muzyczne odbędzie się na PGE Narodowym, w dniu 10 listopada 2018 roku o godzinie 20.00. Transmisja w mediach publicznych rozpocznie się o godz. 20.10 - zainteresowani będą mogli oglądać koncert na kanale Telewizji Polskiej bądź na stacji Polskiego Radia. 

Hasłem obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę są nadzwyczaj piękne słowa "Niepodległa jest dla wszystkich!", które zawierają w sobie olbrzymią dawkę otwartości i wzruszającego przekazu. 

Przypomni się utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym na Monte Cassino żołnierzom i cywilom, którzy bronili stolicy w Powstaniu Warszawskim. Usłyszymy również te piosenki, które dodawały otuchy i nadziei tym, co walczyli z władzą totalitarną oraz piosenki, do których ludzie tańczyli na dyskotekach. W repertuarze znajdują się również utwory powstańcze i utwory okupacyjnej Warszawy; wspomni się o ofiarach Holocaustu i o tych, o których nie mówiło się na głos w latach komunizmu. 

Jak to będzie wyglądało? 

Po okolicznościowym orędziu, wygłoszonym przez Prezydenta RP - Andrzeja Dudę, oficjalnie będzie miał swój start Koncert dla Niepodległej. Zainicjuje go Natalia Sikora, prezentując pieśń napisaną w przeddzień wybuchu stanu wojennego; będzie to manifest dążących do uwolnienia kraju spod komunistycznej władzy. Dalej wystąpi Maryla Rodowicz, wykonując przeboje gwiazd piosenki młodzieżowej z lat 60-tych. Dzięki Krystynie Prońko usłyszymy "Mury" Jacka Kaczmarskiego, a w nastrój podziemnych koncertów wniesie nas Paweł Kukiz. Wojciech Cugowski, a także Damian Ukeje przedstawią "To wychowanie", czyli krytykę fasadowego patriotyzmu, propagandę państwa komunistycznego. Zespół Kult pokaże nam oryginalną aranżację "Arahij", którą przygotowała Ewa Farna. Krzysztof Cugowski zaoferuje piosenkę "Chcemy być sobą". 

Swoje układy naszykowali także: Kamil Bednarek, Adam Bałdych, Aleksandra Kurzak, L.U.C, Natalia Nykiel, Sławek Uniatowski, Sebastian Karpiel Bułecka, Natalia Szroeder. Na scenie wystąpią również: Marek Piekarczyk, Stanisława Celińska, Michał Kowalonek, Andrzej Lampert, Olga Szymańska, Mała Armia Janosika, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kasia Moś, Sławek Uniatowski, Sound'n'Grace, Tulia, Mazowsze, Warszawskie Combo Taneczne oraz SBB. 

Koncert zakończy Hymn Państwowy w wykonaniu wszystkich zaproszonych na wydarzenie artystów, chórów i orkiestry, a także 45-tysięcznej widowni PGE Narodowego. Mecenasami koncertu są Grupa Lotos i PZU S.A. Partnerami są PGE Narodowy i Fundacja PZU.

 


Koncert dla Niepodległej na PGE Narodowym! Przyjdź, zaśpiewaj, uczcij. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl