21°C rozproszone chmury

Latamy ponad chmurkami dla Zuzi - drifterzy charytatywnie [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy oficjalny zlot organizowany przez BMW REBEL SOCIETY. To wydarzenie ściągnęło wielu fanów "szaleństw" na czterech kółkach. Ale to spotkanie motoryzacyjnych pasjonatów nie było tylko towarzyską imprezą. Zorganizowano na nim wielką akcję "Latamy pod chmurkami dla Zuzi" w czasie której zbierano pieniądze na leczenie chorej dziewczynki. W to wydarzenie włączyła się i mocno je wspierała nasza Królowa Driftu - Karolina Pilarczyk. Zobaczcie co działo się na torze. Emocji i wrażeń nie brakowało co widać na zdjęciach fotoreportera Warszawskiej Grupy Luka&Maro.

Drifterzy pomogli małej Zuzi jak mogli, ale my też możemy to zrobić. Rodzice proszą o wsparcie, ponieważ każdy dzień to nowa walka z ciężką chorobą.

„Zuzia ma sparaliżowane nerwy odpowiedzialne za mimikę twarzy, nie potrafi zamykać ani mrugać oczami, jej gałki oczne nieskoordynowanie rozbiegają się w przeciwnych kierunkach. Zespół „Moebiusa” to nie tylko brak ekspresji twarzy. To też niewielkie deformacje kończyn, ale i języka, które sprawiają problemy z połykaniem pokarmów, a w przyszłości z mówieniem. Do listopada Zuzia przyjmowała pokarmy przez sondę wprowadzona przez nos do żołądka. Wywołała ona jednak podrażnienie i odleżyny w przewodzie pokarmowym. Skutkiem takiego stanu były częste pobyty w szpitalu (w ostatnich dwóch miesiącach aż sześciokrotnie). W chwili obecnej Zuzia jest po operacji wyłonienia gastrostomii i chirurgicznego skrócenia przewodu pokarmowego. Dzięki temu może dostawać posiłki bezpośrednio do brzuszka. Dziewczynka musi być nieustannie rehabilitowana ponieważ tylko rehabilitacja gwarantuje Jej powrót do pełnej sprawności. Dzięki nieustannej, ciągłej rehabilitacji wróci mimika twarzy, poprawi się koordynacja oczu i usprawni odruch przełykania. Jest szansa wypracować pełne usprawnienie przykurczu paluszków dłoni oraz sprawić aby porażone fałdy głosowe ruszyły. Wówczas niepotrzebne będą gastrostomia i rurka tracheotomijna.”

Darowiznę na rehabilitacje i ochrone zdrowia Zuzi prosimy przekazać na konto: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

Rachunek prowadzony przez BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA

Nazwa odbiorcy - Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym ul.Michała Kajki80/82 lok.1, 04-620 Warszawa

W tytule wpłaty wpłaty należy podać nazwisko i numer członkowski Frączkiewicz 8053

SMS charytatywny 75 165 o treści POMOC 8053

Latamy ponad chmurkami dla Zuzi - drifterzy charytatywnie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl