15°C bezchmurnie

Limit płatności zbliżeniowych bez PIN do 100 zł? Dobry pomysł, czy większe zagrożenie?

Technologia, Limit płatności zbliżeniowych Dobry pomysł większe zagrożenie - zdjęcie, fotografia

Organizacje płatnicze chcą podniesienia płatności zbliżeniowych kartą bez konieczności autoryzacji transakcji przy pomocy kodu PIN. Dotychczas limit ten jest ustalony na poziomie 50 złotych. Tzn. jeśli płacimy kartą zbliżeniową i mamy zakupy do tej kwoty to nie trzeba podawać PINu. Powyżej tej kwoty musimy na terminalu wpisać czterocyfrowy kod.

Teraz jest pomysł by ten limit zwiększyć do kwoty 100 złotych. Jak podaje portal money.pl za zwiększeniem limitu są banki, operatorzy terminali płatniczych i spora część sprzedawców. Ostateczna decyzja należy jednak do Narodowego Banku Polskiego.

Oczywiście istnieje ryzyko, że jeśli ktoś ukradnie nam kartę to bez problemów zapłaci nią zbliżeniowo. Jednak nawet jak by każdą transakcję trzeba potwierdzać kodem PIT, to nie mamy gwarancji że nasze konto nie zostanie wyczyszczone. Na naszych kartach płatniczych są wszystkie dane (numer karty, imię i nazwisko, data ważności karty i kod CVV) dzięki którym każdy bez problemu z naszej karty może zrobić zakupy w internecie.

Jeśli Narodowy Bank Polski przychyli się do tego wniosku nowe limity mogłyby obowiązywać już od przyszłego roku.

Co sądzicie o takiej zmianie? Dobry pomysł? Często płacicie zbliżeniowo? Piszcie w komentarzach poniżej i na naszym profilu FB.

Limit płatności zbliżeniowych bez PIN do 100 zł? Dobry pomysł, czy większe zagrożenie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl