2°C pochmurno z przejaśnieniami

Luźniej na salach, przy każdej łazienka - szpital dziecięcy w trakcie wielkiej metamorfozy

Zdrowie, Luźniej salach każdej łazienka szpital dziecięcy trakcie wielkiej metamorfozy - zdjęcie, fotografia

Trwa kompleksowa modernizacja szpitala przy ul. Kopernika. Budynek, w którym mieści się szpital pochodzi z 1875 roku i jest już zabytkiem.

- Zakończył się I etapu modernizacji najstarszej, centralnej i zachodniej części szpitala. W Oddziale Chirurgii i Ortopedii będzie  27 łóżek la dzieci młodszych i starszych. Prace związane z modernizacją wschodniego skrzydła budynku A, czyli II etap inwestycji, rozpoczną się niedługo, a zakończą się w sierpniu 2018 roku mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Już teraz zmiany widać gołym okiem. W nowych salach znajduje się mniej łóżek, przez co mali pacjenci i ich rodzice będą czuli się wygodniej. Przy każdej z sal wybudowano łazienki.

Od nowego roku maluchom będzie też służył nowy sprzęt. W styczniu otwarta zostanie nowoczesna Pracowania Tomografii Komputerowej.

W ostatnich latach na szczęście w tym szpitalu dla najmłodszych zmienia się sporo.
6 lat temu rozpoczął tam działalność Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Narządu Ruchu. Rok później otwarto zmodernizowaną Przychodnię i Oddział Pediatryczny. Dwa lata temu natomiast w nowym budynku C uruchomiono m.in. blok operacyjny, izbę przyjęć, oddział rehabilitacji neurologicznej.

 

 

źródło: UM

 


Luźniej na salach, przy każdej łazienka - szpital dziecięcy w trakcie wielkiej metamorfozy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl