12°C bezchmurnie

Milion drzew - już 2500 zgłoszonych miejsc

Zieleń - parki, Milion drzew zgłoszonych miejsc - zdjęcie, fotografia

Szybko okazało się, że mieszkańcom zależy na tym, by wokół siebie mieli więcej zieleni. Aplikacja "milion drzew" to już 2500 zgłoszeń.

 

Radni miasta chcą w ten sposób zaprosić mieszkańców na spacer po Warszawie. W jego trakcie mieszkańcy mają możliwość uważnego przyjrzenia się, gdzie drzew jest za mało i powinny pojawić się nowe.

- Sygnały warszawiaków będziemy zbierać za pośrednictwem aplikacji „Milion drzew”. Nazwa aplikacji nawiązuje do celu, który sobie postawiliśmy. To naprawdę duże wyzwanie, dlatego też chcemy w nie zaangażować mieszkańców i to się udało! „Włącz” swoje drzewo Do włączenia się do akcji „Milion drzew” wystarczy aplikacja o tej samej nazwie. Można ją pobrać za pośrednictwem Google Play (na systemy Android), a także z App Store (iOS) - tłumaczy radna Aleksandra Gajewska i dodaje, że aby wskazać miejsce nowego nasadzenia należy wybrać się w miejscy, gdzie chcemy by pojawiło się drzewo. W aplikacji wybieramy opcję „zgłoś”, a następnie składamy wniosek podając nasze dane kontaktowe i… gotowe!

Jeżeli we wskazanym miejscu możliwe jest wykonanie nasadzenia zgłoszenie zostanie zaakceptowane, a w aplikacji pojawi się odpowiedni komunikat. Potwierdzenie wysłane zostanie również na adres e-mail i numer telefonu komórkowego. W przypadku, gdy zgłoszenie nie może zostać przyjęte – drzewo posadzone – aplikacja poinformuje dlaczego. Powodów może być wiele.

Planując nasadzenia trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Są to m.in. strefy ochronne torowisk czy wałów powodziowych, własność terenu, infrastruktura podziemna, latarnie, a także plany zagospodarowania przestrzennego.

- Potężnym wsparciem dla programu „Miliona drzew” stał się przyjęty, na mój wniosek, przez Radę m.st. Warszawy, projekt nasadzeń tysiąca drzew w każdej dzielnicy. Realizacja tego przedsięwzięcia rozpocznie się jesienią i potrwa do wiosny przyszłego roku. Dodatkowo rusza również wspomagający program nasadzeń zastępczych. Wszystkie drzewa, które z powodu uszkodzeń czy zniszczeń zamierają lub już zamarły i są objęte decyzjami na wycinkę zostaną zastąpione. W ich miejsce posadzone zostaną dorodne 5-, 10-letnie drzewa, gatunków zgodnych ze Standardami kształtowania zieleni - podkreśla Aleksandra Gajewska.

Zobaczmy w których dzielnicach najwięcej miejsc wskazali mieszkańcy:

Wola - 465
Białołęka - 345
Ursynów - 250
Mokotów - 227
Śródmieście - 212

Milion drzew - już 2500 zgłoszonych miejsc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl