Minął pierwszy tydzień zbierania podpisów obywateli pod listami wyborczymi 2019

NEWS, Minął pierwszy tydzień zbierania podpisów obywateli listami wyborczymi - zdjęcie, fotografia

W związku z nadchodzącymi wyborami, partie i ugrupowania przedstawiają listy kandydatów; poznajemy również ich programy. Preferencje wyborcze wśród głosujących, choć mogą się wahać, jasno określił na ten moment sondaż firmy Kantar.

Ale po kolei…

Prawo i Sprawiedliwość

…straciło 5 punktów procentowych poparcia. Obecnie może liczyć na 39 proc. głosów wyborców. Ale co jest tego przyczyną? Badacze opinii wskazują na to, że partia buduje swoją kampanię wyborczą nadal na wojnie polsko-polskiej i tzw. ideologicznych starciach wokół spraw obyczajowych. Tymczasem na konwencji w Toruniu, premier Morawiecki opowiadał o tym, że PiS dąży do zrównoważonego budżetu i chce dobrze balansować między skutecznością finansów publicznych a polityką solidarnościową. Nie wytłumaczył, jak to jest możliwe, więc Polacy są w tej kwestii nadal podzieleni...

Koalicja Obywatelska

Zyskała 3 punkty procentowe i teraz popiera ją 30 proc. obywateli (wg. ankiety Kantar). Jedynkami na listach wyborczych do Sejmu są m.in. Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann, czy też Barbara Nowacka; rozpoznawalne postacie. 

KO nie prowadzi wojny ideologicznej, wyraźnie się od niej dystansuje, a na konkretne pytania dotyczące np. związków partnerskich i osób LGBT+ odpowiada zdawkowo i wymijająco. Czy ta taktyka się sprawdzi, zobaczymy. Badacze opinii prorokują, że przysporzy to w odczuwalnym stopniu poparcia Lewicy.

Lewica

…składa się z Lewicy Razem, SLD oraz Wiosny; uzyskała w sondażu Kantar 11 proc., więc liczba ta nie zmieniła się od poprzedniego badania. Na ostatniej konwencji w Warszawie zaprezentowano założenia programowe, które wszystkie opierają się na zasadzie równości i uczciwości. Najbardziej spektakularne obietnice wyborcze to najniższa emerytura 1600 zł netto i najniższa pensja 2700 zł na rękę. Obiecała też związki partnerskie, większe prawa kobiet, m.in. w kwestii aborcji. Przyrzekła również Zbigniewowi Ziobrze Trybunał Stanu.

Koalicja Polska: PSL-Kukiz'15

W sondażu uzyskała 6 proc. głosów potencjalnych wyborców.  Jej postulaty to m.in. wprowadzenie emerytury bez podatku, dobrowolny ZUS, a nie wiecznie coraz wyższy. Kosiniak - Kamysz zapowiada również, że nie będzie miliarda dla telewizji Kurskiego, ale będzie miliard na ubezpieczenia upraw rolniczych czy stabilizację dochodów. Paweł Kukiz uważa natomiast, że problemem jest antydemokratyczny system wyborczy. Nie pozwala on, by obywatel zainteresowany działalnością polityczną, sam wystartował do Sejmu. Obietnica, że nie zdradzi się tych wszystkich  założeń, jest wiążąca, ale czy to wystarczy głosującym? 

Konfederacja

Zdobyła również 6 proc. głosów potencjalnych wyborców. Partia, jak powiedział Braun, ma być krytycznym kontrolerem Polski. To prawdziwa, wolnościowa, narodowa, konserwatywna i katolicka alternatywa dla aktualnego układu władzy. Chce wprowadzić nowe pokolenie do rządu, równocześnie walcząc z „nową ideologią”; widać tu cechy wspólne z PiS-em, mimo wszelkich zaprzeczeń. Ruch ten żąda też maksymalnego uproszczenia prawa gospodarczego i zlikwidowania podatku dochodowego. Mówi również o dobrowolności składek do ZUS.

Bezpartyjni i Samorządowcy

…uzyskali 1 proc. poparcia wśród ankietowanych. To pierwszy raz, kiedy stowarzyszenie to zostało wzięte pod uwagę w sondażu. Przedstawiciele struktur ruchu zbierają podpisy niemalże codziennie, wychodząc na przeciwko ludziom. Odpowiadają na pytania, rozmawiają. Przedstawiają swój program 5x5 bardzo dynamicznie: ekologia, zdrowie, bezpieczeństwo, skuteczne państwo, aktywna przedsiębiorczość. Według przewidywań, poparcie oraz zainteresowanie BiS będzie rosnąć. Marek Jakubiak, „jedynka” w Krakowie, obstawia 7 proc.

 

Reklama

Minął pierwszy tydzień zbierania podpisów obywateli pod listami wyborczymi 2019 komentarze opinie

 • gość 2019-08-29 19:07:25

  Świadectwo o tym, jak otrzymałem pożyczkę w wysokości 2% (Frank Loans Services)

  Bez rezerwacji polecam współpracę z Frank Loans Services, jeśli jesteś na rynku kredytu hipotecznego. Rozmawiałem z wieloma brokerami przy zakupie mojej pożyczki hipotecznej online. Od pierwszego kontaktu mogłem powiedzieć, że jest osobą, której mogę zaufać, aby pomóc mi podjąć najlepszą decyzję dla mnie i mojej rodziny. Oferują zarówno krótko, jak i długoterminowe warunki spłata w ciągu 1-50 lat, z zabezpieczeniem lub bez, ale bez kontroli kredytowej, a ich usługi są szybkie, niezawodne i godne zaufania, ponieważ zostały przeze mnie przetestowane i zaufane w przeciwieństwie do innych firm.

  Czy trudno jest uzyskać obsługę kapitału od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Czy potrzebujesz funduszy na rozpoczęcie własnej działalności? nie martw się więcej, ponieważ Frank Loans Services jest tutaj, aby pomóc Ci spłacić rachunki i rozpocząć dobry biznes, oferują pożyczki o bardzo przystępnej stopie procentowej 2% zainteresowanych osób, prosimy o kontakt z nim przez e-mail: [email protected] Komórka: + 1-713-389-6778.

  Twoja satysfakcja finansowa jest na miejscu Cel, a praca z nimi będzie dobrym doświadczeniem, prosimy o kontakt już dziś w celu uzyskania dalszych zapytań, jeśli jesteś zainteresowany pożyczkami za pośrednictwem jego e-maila: [email protected] Telefon komórkowy: + 1-713 -389-6778.

 • pożyczka z WALD - niezalogowany 2019-08-30 14:15:26

  Pozdrowienia najznakomitsze
  Za wszystkie potrzeby pomocy lub potrzebujesz kredytu
  Skontaktuj się tylko z WALDEMAR MROZEK
  I nie będziesz zawiedziony.
  Z tym wspaniałym człowiekiem WALDEMAR MROZEK
  Otrzymałem kwotę 90 000 zł kredytu
  Nazywam się KRYSTYNA FORMA
  Jest człowiekiem serca, który zawsze szanuje swoje zobowiązania.
  On jest człowiekiem swojego słowa
  I bardzo dziękuję Bogu
  Aby postawić go na mojej drodze. Zawsze będę mu dziękować za wszystko.
  Zawsze będę mu wdzięczny.
  Więcej informacji
  Skontaktuj się przez e-mail pod adresem:
  [email protected]
  Lub skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby uzyskać więcej informacji
  [email protected]
  Jeśli nie potrzebujesz kredytu
  Możesz poinformować swoje rodziny, swoich braci, przyjaciół.
  dziękuję

  UWAGA
  E-mail WALDEMAR MROZEK to nie [email protected]
  ZRÓB TO TAKĄ UWAGĘ

 • pożyczka z WALD - niezalogowany 2019-08-30 14:16:42

  Pozdrowienia najznakomitsze
  Za wszystkie potrzeby pomocy lub potrzebujesz kredytu
  Skontaktuj się tylko z WALDEMAR MROZEK
  I nie będziesz zawiedziony.
  Z tym wspaniałym człowiekiem WALDEMAR MROZEK
  Otrzymałem kwotę 90 000 zł kredytu
  Nazywam się KRYSTYNA FORMA
  Jest człowiekiem serca, który zawsze szanuje swoje zobowiązania.
  On jest człowiekiem swojego słowa
  I bardzo dziękuję Bogu
  Aby postawić go na mojej drodze. Zawsze będę mu dziękować za wszystko.
  Zawsze będę mu wdzięczny.
  Więcej informacji
  Skontaktuj się przez e-mail pod adresem:
  [email protected]
  Lub skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby uzyskać więcej informacji
  [email protected]
  Jeśli nie potrzebujesz kredytu
  Możesz poinformować swoje rodziny, swoich braci, przyjaciół.
  dziękuję

  UWAGA
  E-mail WALDEMAR MROZEK to nie [email protected]
  ZRÓB TO TAKĄ UWAGĘ

 • gość 2019-09-03 11:56:13

  PILNA OFERTA KREDYTOWA, STOSUJ JUŻ DZISIAJ, JEŚLI POTRZEBUJESZ PILNEJ POŻYCZKI DOWOLNEGO RODZAJU.
                    ([email protected])

    Witamy w tej firmie w tej firmie Udzielamy osobistej pożyczki
  oraz kredyty biznesowe na oprocentowanie 2%, oferujemy pożyczki od
  4 000 USD do 5 000 000 USD,
    Jeśli potrzebujesz pożyczki dla swojej firmy lub spłacić długi, skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby przetworzyć formularz wniosku o pożyczkę

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WYPEŁNIJ I ZWRÓĆ TERAZ.

  1. Pełna nazwa: _________________
  2. Numer telefonu: __________________
  3. Kraj: ___________________
  4. Płeć: _____________________
  5. Zawód: _______________________
  6. Miesięczny dochód: ______________
  7. Wymagana kwota pożyczki: ___________
  8. Czas trwania: __________________
  9. Wiek: _______________________

  Skontaktuj się z naszym biurem za pomocą poniższego adresu e-mail E-mail: [email protected]
  WhatsApp: +14094223397

  Pozdrowienia,
  Kelvin Loans.

 • gość 2019-09-05 02:02:37

  Nazywam się Karen Louise Jestem obywatelką polską, ale teraz
  Pracuję i mieszkam w Czechach, chcę zaświadczyć o dobrym pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 3 różnych międzynarodowych pożyczkodawców online, wszyscy obiecują mi pożyczkę po zapłaceniu mi wielu opłat, które nic nie dają i mają nie osiągnął żadnych pozytywnych wyników. Ciężko straciłem, aby zarobić pieniądze i było to w sumie 7500 USD. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądałem na sfrustrowanego, gdy spotkałem kobietę zeznającą, która również została oszukana i ostatecznie związana z firmą pożyczkową Philip Muller Firmą pożyczkową i e-mailem ([email protected]) Pożyczyłem go, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą pożyczką firmy, a następnie opowiedziałem im moją historię o tym, jak zostałem oszukany przez trzech różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko sprawić mi więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, ponieważ dostanę pożyczkę od ich firmy i dokonałem właściwego wyboru, aby się z nimi skontaktować. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i przystąpiłem do wszystkiego, o co prosiłem, i ku mojemu szokowi dostałem pożyczkę w wysokości 130 000,00 USD od tej wspaniałej firmy (Philip Muller Credit Company) zarządzanej przez pana Philipa Mullera, człowieka bojącego się Boga, i tutaj Cieszę się dzisiaj, ponieważ ta firma udzieliła mi pożyczki, więc obiecałem, że będę tam świadczyć w Internecie o tym, jak otrzymałem pożyczkę. Czy pilnie potrzebujesz pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj się z tym Świetna firma, aby uzyskać pożyczkę przez e-mail: ([email protected]) Jest serdeczny ....

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Analizy statystyczne

Wykonujemy analizy statystyczne do badań z różnych dziedzin nauki. Najczęściej poruszamy się w takich obszarach jak: medycyna, psychologia,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wio.waw.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MPG MEDIA SP z o o z siedzibą w Warszawa 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"