3°C mgła

Mistrzostwa Europy U21 nie dla Warszawy

Piłka nożna, Mistrzostwa Europy Warszawy - zdjęcie, fotografia

16 czerwca 2017 roku rozpoczną się mistrzostwa Europy do lat 21, których Polska będzie gospodarzem. Do Polski przyjadą najbardziej utalentowani europejscy piłkarze młodego pokolenia, lecz niestety żadne ze spotkań nie zostanie rozegrane w Warszawie.

16 czerwca w Kielcach i Lublinie  zostaną rozegrane dwa pierwsze mecze Mistrzostw Europy U21. W Kielcach Anglia zmierzy się ze Szwecją natomiast w Lublinie Orzełki trenera Marcina Dorny podejmą Słowację. Wśród miast- gospodarzy zabrakło miejsca dla Warszawy a rolę tę przejmą oprócz wcześniej wymienionych Kielc i Lublina także Gdynia, Bydgoszcz, Tychy oraz Kraków, gdzie na stadionie Cracovii 30 czerwca zostanie rozegrany wielki finał.

Do Polski na mistrzostwa przyjadą reprezentacje Anglii, Słowacji, Szwecji, które zagrają w grupie A z Polakami, a także reprezentacje Macedonii, Portugali, Serbii, Hiszpanii, Czech, Danii, Niemiec i Włoch. W ich szeregach będziemy mogli zobaczyć wielu świetnych piłkarzy takich jak Leroy Sane,  Gerard Deulofeu, Saul Niguez, Denis Suarez, Marco Asensio i wielu innych piłkarzy, którzy mimo bardzo młodego wieku już zaczynają zdobywać europejskie potęgi takie jak Real Madryt, FC Barcelona czy Atletico Madryt.

Oprócz Euro 2012 tegoroczne mistrzostwa to największa piłkarska impreza która będzie miała miejsce w Polsce. To kolejne zawody sportowe po mistrzostwach świata w siatkówce i mistrzostwach Europy w piłce ręcznej które omijają stolicę.

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl