10°C bezchmurnie

„Moje miasto Warszawa” dla przedszkolaków

Publikacje - książki - felietony, „Moje miasto Warszawa” przedszkolaków - zdjęcie, fotografia

Niedawno miała miejsce premiera niezwykłej książki dla dzieci. Od teraz przedszkolaki mogą poznawać swoją okolicę poprzez zabawę czytając „Moje miasto Warszawa”. Książkę co roku będą otrzymywać dzieci, które pierwszy raz idą do miejskiego przedszkola.

W książeczce dzieci i ich rodzice znajdą wiersze autorstwa Pawła Beręsewicza oraz ilustracje Moniki Pollak. To zbiór 17 krótkich wierszy o różnych miejscach stolicy, m.in.: o Trakcie Królewskim, Wiśle, Centrum Nauki Kopernik, pomniku Małego Powstańca jak i o Stacji Filtrów MPWiK, Schronisku na Paluchu, metrze i tramwajach. Każdy z nich wzbogacony jest ilustracją, na której oprócz bohaterów książki jest warszawska syrenka w różnych odsłonach. Dodatkowo znajdują się w niej dwa teksty edukacyjne dla rodziców i opiekunów autorstwa Dagny Ślepowrońskiej oraz Joanny Olech. Do publikacji dołączony jest również audiobook, który może przydać się np. w podróży.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

 


„Moje miasto Warszawa” dla przedszkolaków komentarze opinie

  • Gość A. - niezalogowany 2017-11-13 20:10:46

    Ale dla których przedszkolaków?? Chyba dla tych co dostają 500+ bo moje dziecko książki nie dostało a do przedszkola uczęszcza. Koejne wielkie halo i dobre wrażenie by się zareklamować.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl