4°C pochmurno z przejaśnieniami

Najdłuższy tunel tramwajowy w Polsce - trasa do dworca Warszawa Zachodnia

To będzie inwestycja jakiej jeszcze w całym kraju nie ma. Najdłuższa sieć tuneli tramwajowych, podziemny przystanek czyli trasa tramwajowa do dworca Warszawa Zachodnia. Tramwaje Warszawskie podpisały porozumienie z PKP PLK w tej sprawie.

Trasa będzie biegła od Grójeckiej, wzdłuż Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W tunel wjadą w okolicy parku Zachodniego i niem dotrą do przystanku zlokalizowanego pod ziemią ( prawie 15 m pod torami kolejowymi). Przystanki tramwajowe i perony kolejowe będą połączone ruchomymi schodami i windami. Nie trzeba będzie wychodzić na zewnątrz by się przesiąść z pociągu do tramwaju. Zyskamy wygodną przesiadkę na trasie z Woli do Wilanowa.

- Łączna długość tras, które powstaną w ramach budowy połączenia tramwajowego Warszawa Zachodnia – Wilanów przekroczy 12 km, a na trasie będzie 49 peronów. Nowa linia tramwajowa do Wilanowa pobiegnie od Dworca Zachodniego ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r, na skraju parku Pole Mokotowskie, a dalej ulicami: Rakowiecką, Belwederską i Sobieskiego. Tramwaje Warszawskie zaplanowały także budowę dwóch odgałęzień: w ciągu ul. Gagarina, na Sielce i w ciągu ul. Św. Bonifacego na Stegny. Po zakończeniu przez kolejarzy modernizacji stacji Warszawa Zachodnia trasa zostanie przedłużona na Wolę i Bemowo, najpierw przez ul. Krzyżanowskiego, a potem przez Ordona – mówi Maciej Dutkiewicz z TW.


Najdłuższy tunel tramwajowy w Polsce - trasa do dworca Warszawa Zachodnia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl