16°C bezchmurnie

Nowa Rotunda, Cedet, Hotel Eurpejski i inne - nowe budynki w 2018 roku [WIZUALIZACJE]

Stare, kultowe budynki w nowych odsłonach i nowoczesne obiekty czyli TOP 10 wielkich otwarć 2018 według Property Desing.

Portal przeanalizował wszystkie duże inwestycje jakich możemy spodziewać się w Warszawie w tym roku. Z wielu wytypowano dziesięć na które czeka wielu mieszkańców stolicy. Co znajdziemy w czołówce? Zobaczcie:

Hotel Europejski w nowej odslonie powstanie dzięki połączeniu dwóch prawdziwych legend: Hotel Europejski i Raffles Hotels & Resorts.

Kolejny to Four Points by Sheraton przy ul. Suwak 7. Otwarcie planowane jest na czwarty kwartał 2018 r., a obiekt będzie pierwszą międzynarodową marką hotelową na Mokotowie.

Centrum Marszałkowska - powstaje u zbiegu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej ( w miejscu McDonalds i Sezamu). Otwarcie planowane jest jeszcze w i kwartale tego roku.

Cedet czyli Centralny Dom Towarowy odzyska swoją świetność (utraconą w pożarze w latach 70-tych) . Zostanie oddany do użytku na początku II kwartału.

Nowa Rotunda czyli kolejne kultowe miejsce na mapie miasta. W tym roku powinniśmy zobaczyć obiekt w nowej/starej odsłonie - rewitalizacja zakłada zachowanie kształtu i charakterystycznych elementów budynku. 

Galeria Młociny to centrum handlowe przy, a właściwie na węźle komunikacyjnym na północy Warszawy. Jego budowa się przeciąga, jednak aktualny termin zakończenia inwestycji to przełom III i IV kwartału tego roku. 

Generation Park - kompleks biurowy z trzech budynków (najwyższy z 34 piętrami) powstaje  w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej. Planowane otwarcie - 2018.

Koneser Centrum Praskie to pierwszy projekt deweloperski, który zakłada połączenie tak wielu funkcji: 300 mieszkań, biura, powierzchnia handlowa, a w tym m.in. Muzeum Polskiej Wódki.  Otwarcie części komercyjnej zaplanowano już na wiosnę.

 Elektrownia Powiśle to niekonwencjonalne biura i mieszkania  na terenie zabytkowej elektrowni na Powiślu. Pierwsi najemcy, do pierwszego budynku biurowego przeprowadzą się już niedługo. Otwarcie przestrzeni kulinarno-handlowej przewidziane jest na przełom 2018/2019 roku.

Mennica Legacy Tower powstaje u zbiegu Prostej i Żelaznej. Jak przypomina portal propertydesigne, w 140-metrowej wieży i sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku zachodnim znajdzie się łącznie 61 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Niższy (10-piętrowy) budynek powinien być gotowy pod koniec roku, a wyższy (33-piętrowa wieża) w III kwartale 2019.  

 

 

 

 

źródło: propertydesign.pl

 

 

 


Nowa Rotunda, Cedet, Hotel Eurpejski i inne - nowe budynki w 2018 roku [WIZUALIZACJE] komentarze opinie

  • staryklasyk - niezalogowany 2018-01-14 23:09:19

    Remonty w stolicy to rzecz, która jest bardzo naturalna, jednak rewitalizacja to bardzo modny temat i moim zdaniem jeden z najważniejszych procesów jakie obecnie zachodzą. Wiele budynków które przez lata były zapomniane może stać się dziś wizytówkami dzielnic w których się znajdują. Weźmy np.Konesera na Pradze, który swoimi nietypowymi rozwiązaniami przyciągnął jedną z największych firm świata a mianowicie Google. Kolejne bardzo znane marki dosłownie ustawiły się w kolejce. Jest to najlepszy dowód na to, że w starych murach Warszawy drzemie ogromny potencjał.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl