17°C bezchmurnie

Nowe, bardziej czytelne oznakowanie w przejściach podziemnych miasta

Inwestycje, bardziej czytelne oznakowanie przejściach podziemnych miasta - zdjęcie, fotografia

Rozpoczął się montaż nowego oznakowania w przejściach podziemnych. Podświetlane drogowskazy wiszą już w przejściach na ulicy Rembielińskiej, Jagiellońskiej, Wybrzeżu Gdańskim czy Ostrobramskiej. Docelowo pojawią się we wszystkich 38 tunelach administrowanych przez Zarząd Dróg Miejskich.

Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu od ulicy Rembielińskiej (w rejonie ul. Toruńskiej). W kolejnych dniach nowe drogowskazu pojawiły się w przejściach pod Wybrzeżem Gdyńskim (przy Pułkowej i przy Cytadeli), ul. Obrazkową/Modlińską, ul. Jagiellońską (przy FSO), Wybrzeżem Gdańskim (Grodzka, Boleść, Sanguszki), Wał Miedzeszyński (przy Krynicznej) i ul. Ostrobramską. Przed nami kolejne prace, m.in. na Złotej, Redutowej, w Alejach Jerozolimskich, pl. Na Rozdrożu czy rondzie Dmowskiego.

Podświetlane drogowskazy są częścią Miejskiego Systemu Informacji. Najwięcej kasetonów znajdzie się w tunelach pod Rondem Dmowskiego (44 szt.) i rondem Czterdziestolatka (28 szt.).

Kasetony mają wysokość 18 cm i długość od 1 do 3 m. Wskazują drogę na przystanki komunikacji miejskiej, stacje metra, SKM i WKD, wraz z informacją o kierunku jazdy. Środki komunikacji są oznaczone piktogramami – takimi samymi jak te znane m. in. z wiat przystankowych. Strzałki wskazują również, na jaką ulicę prowadzą poszczególne wyjścia z podziemi i pokierują do ważnych obiektów (np. do Pałacu Kultury czy na miejską plażę). Na kasetonach znajdziemy też informację o tym, gdzie szukać toalety, windy lub pochylni dla niepełnosprawnych.

 

 

 

 

źródło: ZDM

Nowe, bardziej czytelne oznakowanie w przejściach podziemnych miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Inwestycje, - więcej informacji