15°C bezchmurnie

Nowoczesny tomograf od dzisiaj w dziecięcym szpitalu przy ul. Kopernika

Zdrowie, Nowoczesny tomograf dzisiaj dziecięcym szpitalu Kopernika - zdjęcie, fotografia

Od dzisiaj działa Pracownia Tomografii Komputerowej w szpitalu dziecięcym przy ul. Kopernika.

Ten szpital dla dzieci jest jednym z dziesięciu, którym „opiekuje się” miasto. I to dzięki dotacji w wysokości 2,6 mln zł udało się zakupić nowoczesną aparaturę, która jest wyjątkowo cenna w procesach diagnostycznych, a to z kolei wpływa na szybsze i skuteczne leczenie różnych chorób.

W placówce przy ul. Kopernika jest nowoczesny 16-rzędowy tomograf, który "dozuje" promieniowanie w zależności od "rzeczywistej pochłanialności badanej anatomii". Dzięki temu chronione są najbardziej wrażliwe organy.

- Sprzęt zawiera oprogramowanie do angiografii CT, wirtualnej endoskopii przestrzeni powietrznych (oskrzela, jelito), endoskopii naczyń, wirtualnej kolonografii CT, a także oprogramowanie do oceny zmian ogniskowych w płucach oraz oceny krwiaka mózgu wraz z automatycznym obliczaniem jego objętości - informuje urząd miasta.

Sama pracownia TK została zaprojektowana i wykonana w sposób przyjazny dla dzieci. Na ścianach znajdziemy kolorowe tapety, a na suficie plafon, na którym mają skupić uwagę najmłodsi w czasie badania.

 

 

 

źródło: UM


 

Nowoczesny tomograf od dzisiaj w dziecięcym szpitalu przy ul. Kopernika komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl