2°C pochmurno z przejaśnieniami

Od teraz szkoły będą bliżej nauki, dzięki Centrum Nauki Kopernik!

Edukacja, teraz szkoły będą bliżej nauki dzięki Centrum Nauki Kopernik! - zdjęcie, fotografia

Właśnie wystartował projekt „Szkoła bliżej nauki” realizowany przez Centrum Nauki Kopernik i mazowieckie samorządy. Bierze w nim udział aż 38 szkół, ponad 160 nauczycieli i prawie 2 tys. uczniów. Program obejmie pełne 2 lata.

Integracja edukacji z nauką to jedna z najważniejszych dróg do unowocześnienia edukacji. Celem projektu „Szkoła bliżej nauki” jest zbliżenie środowiska edukacyjnego i naukowego, umożliwienie stworzenia w szkołach warunków do nauczania z wykorzystaniem elementów metody badawczej oraz pomoc w rozwoju kompetencji nauczycieli i uczniów. W planach znajdują się warsztaty, wyposażenie szkół w zestawy edukacyjne i specjalne zajęcia dla młodzieży.

Projekt będzie przebiegał etapami, co pozwoli dyrektorom, nauczycielom i uczniom wdrożyć się w pracę metodą naukową.

W zimowym semestrze roku szkolnego 2017/2018 nauczyciele spotkają się w Centrum Nauki Kopernik na pierwszym warsztacie dotyczącym eksperymentów i interaktywnych eksponatów. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak tworzyć scenariusze zajęć po czym przeprowadzą lekcje w swoich klasach. Natomiast do stycznia przyszłego roku do szkolnych pracowni trafi także nowy sprzęt.

 

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa


Od teraz szkoły będą bliżej nauki, dzięki Centrum Nauki Kopernik! komentarze opinie

  • a - niezalogowany 2017-12-04 18:57:00

    dramatyczny program, na razie z powodu mało wartościowych grupowych szkoleń nauczycieli uczniowie tracą dziesiątki godzin zajęć lekcyjnych przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki :(

  • a - niezalogowany 2017-12-04 18:58:42

    dodam, że uczniowie odwiedzą CNK w czasie 2-letniego trwania projektu, uwaga: 2 razy! i nie będą to zajęcia specjalistyczne w laboratoriach, a zwykle zwiedzanie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl