-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Odbiorniki GPS w zabawkach - nowy sposób złodziei aut?

Bezpieczeństwo, Odbiorniki zabawkach sposób złodziei - zdjęcie, fotografia

W sobotę odbył się spot WNR Warsaw Night Racing. Spotkanie miłośników czterech kołek do jakich dochodzi regularnie na parkingu Auchan przy ul. Modlińskiej. Jednak echa tego spotu są zupełnie inne. Nie chodzi o ryk silników i szybką jazdę, a gadżety jakie były na nim rozdawane.

Okazuje się bowiem, że uczestnicy zostali obdarowani zabawkowymi samochodzikami przez osoby, które mówiły o otwarciu nowej wypożyczalni aut.

Akcja marketingowa jakich wiele? Otóż nie. Okazało się bowiem, że w zabawkach znajdowały się w nich moduły GSM z kartą SIM, bateria oraz odbiornik GPS, który przekazuje lokalizację.

Jak podkreśla fotoreporter Warszawskiej Grupy Luka&Maro, Marek Śliwiński, złodzieje co jakiś czas wymyślają coraz to inne metody, umożliwiające kradzież samochodu.

Wcześniej rozdawano breloczki, więc to stara metoda, która została wymyślona mniej więcej w 2012 roku.

- Na początku wśród złodziejskich szlaków przecierali osoby mające rumuńskie pochodzenie, jednak teraz do zorganizowanych grup zaliczają się także Polacy. Policja nie odnotowała żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Prosimy zgłaszać takie sprawy na Policję bądź bezpośrednio do prokuratury – mówi Marek Śliwiński i przestrzega przed braniem „gratisów” od przypadkowych osób.


Odbiorniki GPS w zabawkach - nowy sposób złodziei aut? komentarze opinie

  • gość 2018-10-22 07:34:49

    Chyba nadajnik nie odbiornik...

  • gość 2018-10-22 07:39:51

    Dokładnie, nadajnik. Po drugie gramatyka i składnia takie, jakby autor "przecierali szlaków" dopiero do liceum..

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 09:38:21

    Autor ma rację. Odbiornik GPS, ponieważ odbiera sygnał nadawany z satelity GPS czyli nadajnika. Sam odbiornik nie emituje sygnału a lokalizację przesyła za pomocą karty sim.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl