10°C lekkie zachmurzenie

Ogromny rachunek za telefon Gronkiewicz-Waltz. 50 tys. za jeden miesiąc

Polityka, Ogromny rachunek telefon Gronkiewicz Waltz jeden miesiąc - zdjęcie, fotografia

Jak podaje Fakt rachunek za telefon prezydent M.St. Warszawa za lipiec 2017 roku wyniósł blisko...50 tysięcy złotych. Telefon jest służbowy więc to miasto za niego zapłaciło.

Skąd taka astronomiczna kwota? Ratusz tłumaczy się, że było to związane z wyjazdami zagranicznymi Pani prezydent. Dokładnie z wyjazdami w lipcu do Stanów Zjednoczonych i Izraela. Wyjazdy były służbowe, a Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas nich nie korzystała z wi-fi tylko z roamingu.

O ile roaming w krajach Unii Europejskiej jest tani, to już poza granicami UE koszty do poniesienia za połączenia, dostęp do internetu są znacznie droższe. Jednak kwota 50 tysięcy złotych za jeden miesiąc i tak wydaje się niezrozumiała.

Co ciekawe, jak podaje również Fakt, informacje o astronomicznym rachunku prezydent miasta wyciekły do mediów już we wrześniu ubiegłego roku. Jednak rzeczniczka M.St. Warszawa Agnieszka Kłąb miała wtedy przekazać informację że rachunek nie trafił do magistratu. Teraz jednak okazało się inaczej i został on opłacony z pieniędzy podatników.


Ogromny rachunek za telefon Gronkiewicz-Waltz. 50 tys. za jeden miesiąc komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-01-13 13:51:14

  No tak a ja nawet przez rok tyle nie zarobić co 9 na z naszych pieniędzy w miesiąc na telefon wyda.

 • gość 2018-01-13 19:35:18

  Brawho pani prezydent

 • Gość - niezalogowany 2018-01-14 20:54:55

  To skandal że operatorzy telefoniczni naliczają takie opłaty i że Ratusz nie umie wynegocjować lepszych taryf! Nie przepadam za HGW ale czy miała nie rozmawiać i nie odbierać telefonów bo za drogo?

 • Gość - niezalogowany 2018-02-02 01:07:50

  Pewne-Dyzma.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl