2°C pochmurno z przejaśnieniami

Panią Anię i Panią Justynę możemy spotkać na pałacowej poczcie

Ludzie PKiN, Panią Anię Panią Justynę możemy spotkać pałacowej poczcie - zdjęcie, fotografia

W murach PKiN możemy odwiedzić również oddział Poczty Polskiej. Pracują tutaj Pani Anna i Pani Justyna. Poczta, w miejscu gdzie teraz się znajduje, jest od 20 lat, ale wcześniej również była w gmachu Pałacu. Pani Justyna pracuje tutaj od niespełna roku, ale Pani Anna zaczęła tu pracę prawie 4 lata temu.

"Mamy bardzo dużo klientów, przede wszystkim są to osoby z Pałacu, więc głównie dla nich jest ta poczta" - mówi Pani Justyna.
"Dużo też turystów nas odwiedza" - dodaje Pani Anna. Turyści odwiedzający PKiN mogą skorzystać z poczty, żeby chociażby wysłać pamiątkowe pocztówki z Warszawy. Panie mówią mi również, że na tarasie widokowym jest skrzynka pocztowa, która jest najwyżej położoną skrzynką pocztową w Polsce. Codziennie są z niej wybierane listy i pocztówki.

"Wielu turystów przychodzi też do nas szukając informacji, jak przejść, jak dojść, jak wjechać na taras widokowy" - śmieją się. Na potwierdzenie, taka sytuacja ma również miejsce podczas naszej krótkiej rozmowy. Grupa obcokrajowców podchodzi do okienka i pokazując kobietom ulotkę, pyta o to jak trafić w miejsca przedstawione na zdjęciach. 

#LudziePKiN
 

Panią Anię i Panią Justynę możemy spotkać na pałacowej poczcie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl