15°C bezchmurnie

Pierwsza niedziela z zakazem handlu za nami

Handel i usługi, Pierwsza niedziela zakazem handlu - zdjęcie, fotografia

Za nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. W całym kraju inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy sprawdzali czy przestrzegane są nowe przepisy. Póki co wiadomo o jednym mandacie, który nałożono na właściciela sklepu w Gorzowie. Za kasą stała pracownica zatrudniona na podstawie umowy zlecenie. Kara, którą teraz musi zapłacić niesforny właściciel to tysiąc złotych. Do czwartku będzie wiadomo ile mandatów w całym kraju wczoraj wystawili kontrolerzy. Na ten dzień PIP zapowiada podsumowanie.

W Warszawie zakaz handlu najlepiej widać było w parkach. Tam (dzięki pięknej wiosennej pogodzie) wielu mieszkańców spędzało niedzielę. Jak podkreślają stali bywalcy tych miejsc, takich tłumów nigdy jeszcze nie widzieli, podobnie jak pracownicy Biedronek na Dworcu Wschodnim i Centralnym. W tych sklepach, które zgodnie z nową ustawą mogły być czynne, do kasy trzeba było bardzo długo czekać, kupujących było bardzo dużo.

Przed nami kolejna niedziela z zakazem handlu. Zakupy w niedzielę zrobimy dopiero za dwa tygodnie, 25 marca przed Wielkanocą.

 

 

 

foto: pixabay

Pierwsza niedziela z zakazem handlu za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl