-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Pierwsze elektryczne hulajnogi już w centrum! Kto pierwszy sprawdzi, jak działają?

Transport publiczny - komunikacja, Pierwsze elektryczne hulajnogi centrum! pierwszy sprawdzi działają - zdjęcie, fotografia

W Warszawie można już wypożyczać pierwsze elektryczne hulajnogi na minuty! W centrum postawiono do tej pory kilkanaście punktów, gdzie stoją pojazdy. Tym, którzy je sprawdzają życzymy miłej i bezpiecznej jazdy.

W centrum miasta stoi kilkanaście punktów, w których stoją jednoślady. Jedyne, co trzeba zrobić, aby je wypożyczyć, to ściągnąć na smartfona odpowiednią aplikację - Lime. Początkowa opłata przy okazji wynajmu wynosi 2 złote, natomiast do tego dolicza się 50 groszy za każdą minutę użytkowania hulajnogi. Za przejazdy można płacić na dwa sposoby: 

  • podpiąć pod usługę kartę płatniczą bądź kredytową, z której pieniądze pobierane będą po skończonej jeździe; 
  • z góry doładować konto Lime; 

Za pośrednictwem aplikacji da się również skontrolować stopień naładowania i prognozowany zasięg elektrycznego urządzenia. Wiadomo również, iż jednoślady bez ładowania baterii winny przejechać około 20-30 kilometrów, a ich maksymalna prędkość wynosi 25 kilometrów na godzinę. Odwrotnie do rowerów miejskich, hulajnogi zabierane są z ulic na noc, po czym rozstawiane następnego dnia w wybranych punktach. 

Lime 

Lime to wspierany przez Ubera oraz Google amerykański startup, który osiągnął wielki sukces na terenie USA i wszedł na rynek europejski. Od kilku tygodni z usługi korzysta Wrocław. Wreszcie przyszedł czas na Warszawę! 

Jak mówił w rozmowie z Rzeczpospolitą, Marek Łusiak - dyrektor generalny Lime w Polsce...

- Potencjał dla takich usług w naszym kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej jest bardzo duży. 

 

 


Pierwsze elektryczne hulajnogi już w centrum! Kto pierwszy sprawdzi, jak działają? komentarze opinie

  • Twórca take&drive - niezalogowany 2018-10-29 08:34:16

    Auta na minuty, skutery, hulajnogi - wszystko na jednej mapie w take&drive. Lime jeszcze nie ma, ale wkrótce będzie! Zapraszam serdecznie - https://takeanddrive.eu

  • gość 2018-10-29 10:52:14

    Są strasznie drogie :( Za przejazd z Placu Konstytucji do Metra Politechnika płaci się 4 zł... Sorki, ale taniej na pieszą, rowerem lub autobusem. Cena nie jest konkurencyjna!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl