17°C bezchmurnie

Pijany wiózł dwoje dzieci. Grozi mu 5 lat więzienia

Bezpieczeństwo, Pijany wiózł dwoje dzieci Grozi więzienia - zdjęcie, fotografia

Nietrzeźwi kierowcy są największym problemem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W ręce funkcjonariuszy Wydziału wywiadowczo- patrolowego wpadł pijany kierowca Volvo, który nie zastosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W samochodzie wiózł dwoje dzieci. Artur S. usłyszał już zarzut i otrzymał mandat karny za popełnione wykroczenie. Może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.20, przy skrzyżowaniu ulic Łodygowej i Radzymińskiej. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego patrolujący rejon dzielnicy zwrócili uwagę na kierowcę Volvo, który nie zastosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Natychmiast zatrzymali auto do kontroli. W pojeździe siedziało dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 40-letniego kierowcy. Policjanci niemal od razu wyczuli od Artura S. charakterystyczną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie oraz jazdę w stanie nietrzeźwości i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swoich dzieci. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście, w tym przypadku nic się nikomu nie stało. Jednak brak wyobraźni i jazda po alkoholu mogły być przyczyną tragedii.

 

 

źródło: KSP

Pijany wiózł dwoje dzieci. Grozi mu 5 lat więzienia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl