9°C lekkie zachmurzenie

Piotr Guział ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Warszawy

Wybory samorządowe 2018, Piotr Guział ogłosił swój start wyborach prezydenta Warszawy - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj po godzinie 16 Piotr Guział ogłosił swój start w wyborach samorządowych. Podobnie jak przed czterema laty będzie ubiegał się o fotel prezydenta m.st. Warszawa. Zrobił to w dość nietypowy sposób. Inni kandydaci dotychczas swój start ogłaszali na konferencjach prasowych. Guział zrobił to... za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na swoim profilu Facebook zamieścił komunikat. Czytamy w nim m.in.:

- Ogłoszenie terminu wyborów samorządowych przez Premiera RP zastało mnie podczas urlopu, stąd komunikuję moją decyzję w formie oświadczenia, a nie konferencji prasowej. Podjąłem decyzję o starcie w wyborach na Prezydenta m.st. Warszawy. - czytamy w komunikacie


W dalszej jego części radny m.st. Warszawa, były burmistrz dzielnicy Ursynów, uzasadnia swoją decyzję.

- Upoważnia mnie do tego bardzo dobry, bo trzeci wynik w wyborach sprzed 4 lat, a także 20 lat doświadczenia w samorządzie warszawskim, w tym doświadczenie burmistrza Ursynowa i od 1998 r. pięć kolejnych wygranych wyborów na radnego, z czego trzykrotnie jako przedstawiciel ugrupowania lokalnego, a nie partii politycznej. Żaden z moich rywali nie ma takich osiągnięć samorządowych.

Deklaruje również, że będzie namawiał pozostałych niepartyjnych kandydatów by zjednoczyć siły i razem wziąć udział w wyborach. Pod jednym szyldem. Tylko dzięki zjednoczeniu zdaniem Piotra Guziała jest szansa na realną trzecią siłę w warszawskim samorządzie. Co być może da szansę na koalicję i współrządzenie stolicą.

Przypomnijmy, w wyborach na prezydenta Warszawy w 2014 roku Piotr Guział uzyskał wynik 8,54% głosów, co dało mu trzeci wynik w stolicy. Głosowało na niego wówczas 53 261 mieszkańców.

 


Piotr Guział ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Warszawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl