20°C bezchmurnie

PiS pokłócił się z aktywistami miejskimi

Samorząd, pokłócił aktywistami miejskimi - zdjęcie, fotografia

Od ponad roku trwała w Śródmieściu koalicja PiS i byłych członków Miasto jest Nasze, ale tuż przed Świętami Wielkanocnymi PiS złożył wniosek o odwołanie wszystkich byłych przedstawicieli Miasto jest Nasze z Zarządu Dzielnicy i funkcji w Radzie Dzielnicy.

Spór o kompetencje i walka o to, kto jest ważniejszy w Dzielnicy, trwały od początku koalicji. W efekcie mają zostać odwołani wszyscy tzw. aktywiści śródmiejscy z Zarządu Dzielnicy, a także Michał Sas, przewodniczący Rady Dzielnicy, za bałaganiarstwo, niewłaściwe prowadzenie obrad Rady i chaotyczność. Nadzwyczajna sesja w tej sprawie została zaplanowana na środę, 19 kwietnia, o godz. 19.30.

Moim zdaniem cała ta koalicja działała w ten sam sposób i wielokrotnie musiałem interweniować, żeby chociaż częściowo naprawić jej błędy. W zeszłym roku skutecznie zablokowałem podniesienie ponad trzykrotnie czynszu dla przychodni na ul. Bednarskiej, dzięki czemu udało się zachować tę bardzo ważną placówkę dla Śródmieścia. Obecnie staramy się - jako klub PO - wywalczyć prawo mieszkańców do konsultacji, które obecna koalicja PiS i byłe MJN prowadziła w wyjątkowo złośliwy sposób. Przykładowo mieszkańcy chcieli przy ul. Inflanckiej placu zabaw, a postawiono im siłownię plenerową. Natomiast przy ulicy Szarej zamiast parku, o który walczyliśmy wraz mieszkańcami, Zarząd wydał zgodę na warunki zabudowy dla apartamentowców na terenie ogródka jordanowskiego. Wśród wielu grzechów obecnego Zarządu Dzielnicy jest odebranie ponad jednej trzeciej środków na opiekę nad bezpańskimi kotami, czy 40 % środków na pomiary ułatwiające walkę z hałasem wydobywającym się z nocnych klubów. Obecny Zarząd uważał też, że tzw. ustawy ministra  Szyszki nie dotkną Śródmieścia i uznał same ustawy za pożyteczne. W wyniku tych ustaw wycięto w pień część parku. im. marszałka Edwarda Rydza Śmigłego, skweru Agatona, parku Świętokrzyskiego czy skweru przed Urzędem Dzielnicy. Obecny Zarząd ma jeszcze wiele grzechów na sumieniu i z tego powodu bez żalu i z radością przyjmuję, że kończy się czas podupadania Dzielnicy Śródmieście.

PS  Z innych dobrych wieści dla Śródmieścia informuję, że po czterech latach mojej wspólnej walki z mieszkańcami Powiśla ruszył remont chodnika na ul. Solec od ul. Czerwonego Krzyża do al. 3 Maja. W tym roku w efekcie moich próśb i przeprowadzonego audytu ma zostać poprawione bezpieczeństwo pieszych na przejściu na ul. Ludnej (w rejonie ul. Okrąg), a także powstaną wysepki na środku ulicy Rozbrat w rejonach przejść dla pieszych.

Daniel Łaga, radny dzielnicy Śródmieście

PiS pokłócił się z aktywistami miejskimi komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-04-28 13:31:20

    Pisze Pan że koalicja trwa od roku a o chodniki walczy Pan od czterech lat czyli przez okres władzy po nie udało się nic wywalczyć a tu proszę rok i chodniki będą

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Samorząd, Śródmieście - więcej informacji