9°C lekkie zachmurzenie

Praski sposób na walkę ze smogiem. Pijcie piwo!

Zdrowie, Praski sposób walkę smogiem Pijcie piwo! - zdjęcie, fotografia

Walka ze smogiem od wielu miesięcy jest jednym z głównych tematów w stolicy. Faktem jest, że jakość powietrza w Warszawie, lekko mówiąc, nie należy do najlepszych. Władze miasta szukają różnych sposobów na jego poprawę. M.in. można skorzystać z dopłat do wymiany starych pieców, prowadzone są akcje zachęcające do korzystania z transportu publicznego. Ma również wzrosnąć opłata za parkowanie w centrum.

Smog to jednak problem nie tylko naszego miasta. Wiele innych miast w kraju i w całej europie próbuje z nim walczyć. Na bardzo nietypową kampanię zdecydowały się władze czeskiej Pragi. Największym „producentem” zanieczyszczeń w stolicy naszych sąsiadów są samochody osobowe. Radni miasta zachęcają mieszkańców do... picia piwa. Wychodząc z prostego założenia. Piłeś, nie pojedziesz.

Na kampanię, m.in. bilbordy, wydano około miliona koron. Co ciekawe jeden z producentów browaru, który wspiera akcję władz miasta, deklaruje, że wyłoży pieniądze na lodówki do biur. Tak by pracownicy jeszcze przed wyjściem z pracy mogli się napić zimnego piwa.

Na efekty i ocenę kampanii trzeba jeszcze poczekać. Czy podobne rozwiązanie sprawdziłoby się w Warszawie? Piszcie w komentarzach poniżej lub na naszym profilu FB.

Źródło: Portal Samorządowy

Praski sposób na walkę ze smogiem. Pijcie piwo! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl