21°C rozproszone chmury

Protest kobiet pod Kancelarią Premiera - zobaczcie zdjęcia

Dzisiaj, ok. godz. 19.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbył się protest kobiet podczas którego odczytano list do rządu. 

"Pytania do rządu" zostały zainicjowane 8 marca 2017 r. jako jeden z elementów demonstracji "Blondynki wywołują polityków", zorganizowanej przeciwko przemocy wobec kobiet i systemowej przemocy państwa. Finałem demonstracji była akcja "Niebieska linia", w ramach której tysiące osób niosło półkilometrową niebieską wstęgę z ronda Dmowskiego na pl. Konstytucji. Pismo z 15 pytaniami na 15 miesięcy rządów zostało publicznie odczytane a następnie złożone w Kancelarii Premiera.

- Bez względu na to czy odpowiedź ze strony KPRM nadejdzie czy nie - będziemy kontynuować zadawanie kolejnych pytań. Pytań, nie żądań, bo oprócz żądania chcemy także zrozumieć logikę postępowania rządu - zapowiadają organizatorki protestu. 

W liście znajdziemy pytania dotyczące planowanych przez rząd zmian. Czemu ma służyć projekt wycofania obowiązku procedur okołoporodowych ze szpitali? Czemu ma służyć rezygnacja państwa z systemowego finansowania przesiewowych badań profilaktycznych, mających na celu wczesne wykrywanie raka szyjki macicy i piersi? I wiele innych.

Protest kobiet pod Kancelarią Premiera - zobaczcie zdjęcia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl