17°C bezchmurnie

Przetarg na remont ul. Miodowej i placu Krasińskich

Inwestycje, Przetarg remont Miodowej placu Krasińskich - zdjęcie, fotografia

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na remont ul. Miodowej od ul. Senatorskiej do Świętojerskiej oraz na remont placu Krasińskich. Opinie zebrane podczas konsultacji spowodowały, że zdecydowano położyć większy nacisk na uspokojenie ruchu i poprawę jakości przestrzeni publicznej; uporządkowane zostanie parkowanie i powstanie nowa nawierzchnia chodników, jezdni i wjazdów.

Na chodniku i przystankach zostaną położone płyty granitowe wraz z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż każdego peronu – kamienne płyty ostrzegawcze, a także specjalne krawężniki peronowe dla autobusów. Na jezdni ułożona zostanie nawierzchnia z bloczków granitowych podobna do tej na Krakowskim Przedmieściu, ale wg technologii dzięki, której nawierzchnia będzie mocniejsza i mniej podatna na uszkodzenia i łatwa w rozbiórce. Na jezdni pojawią się kamienne wyspowe progi zwalniające.

Nawierzchnia przejść dla pieszych zostanie wykonana z kolorowego kamienia. Powstaną nowe przejścia dla pieszych – na pl. Krasińskich i przy ul. L. Schillera oraz zatoki postojowe. Przebudowane zostaną skrzyżowania oraz sygnalizacja świetlna; światła będą działać w pełnej koordynacji. Na skrzyżowaniu ulicy Miodowej i Kapitulnej sygnalizacja ulegnie likwidacji. Projekt zakłada nowe oświetlenie - 35 replik słupa typu pastorał warszawski model z 1904 r.

Wykonawca, który zostanie wybrany w przetargu będzie miał siedem miesięcy na zrealizowanie prac. Będą prowadzone podczas wakacji, aby maksymalnie ograniczyć utrudnienia w ruchu.

Fot. Wikipedia

Przetarg na remont ul. Miodowej i placu Krasińskich komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Inwestycje, - więcej informacji